Výživa

Črevné problémy spôsobené jedlom orechov


Arašidy a orechy sú častým spúšťačom alergických reakcií.

Creatas Images / Creatas / Getty Images

A konečne, orechy dostávajú druh pozornosti, ktorú si zaslúžia. Orechy sú bohaté na bielkoviny, zdravé tuky a vlákninu a sú prospešné pre vaše zdravie. Jedlo hrsť denne môže zlepšiť zdravie srdca a znížiť riziko vzniku chronickej choroby. Ale ak je to už nejaký čas, čo ste jedli orechy, môže sa vám z dôvodu nového obsahu vlákniny objaviť črevná tieseň z vášho nového občerstvenia. Ak máte podozrenie, že vaše črevné ťažkosti súvisia s potravinovou alergiou, okamžite kontaktujte svojho lekára.

Výživa výživy

Nutričná kvalita orechov sa medzi rôznymi odrodami líši. Všeobecne platí, že 1-uncová porcia orechov má asi 160 až 200 kalórií, 2 až 6 gramov proteínu, 4 až 9 gramov sacharidov a 1 až 4 gramy vlákniny. Orechy sú tiež zdrojom mononenasýtených a viac nenasýtených tukov, vitamínu E, zinku, horčíka a vitamínov B.

Pravidelnou súčasťou výživy je orechy, ktoré sú dobré pre vaše srdce, môžu znižovať riziko cukrovky a rakoviny a môžu zlepšovať zdravie kostí a funkciu mozgu.

Orechy, problémy s vláknami a bruškami

Ak máte problémy s črevami po pridaní orechov do svojej stravy, je to s najväčšou pravdepodobnosťou z obsahu vlákniny, ktorá je uhľohydrátom, ktoré vaše telo nemôže stráviť. Mandle majú najviac vlákniny s asi 4 gramami na uncu, zatiaľ čo kešu oriešky majú najmenej s 1 gramom na uncu. Pri pridávaní ďalších jedál s vysokým obsahom vlákniny, ako sú orechy, nie je neobvyklé, že pociťujete bolesť brucha, plyn, nadúvanie alebo zápchu.

Tipy na zníženie črevných problémov s orechmi

Orechy sú zdravým doplnkom výživy a nechcete sa vzdať pikantnej liečby príliš skoro kvôli bolesti brucha. Aby ste predišli nepríjemným pocitom, možno budete chcieť pri pridávaní orechov do jedálnička postupovať pomaly. Namiesto toho, aby ste začínali hrsťou, zjedzte niekoľko orechov denne, potom každý týždeň pomaly zvyšujte počet, až kým nebudete jesť hrsť bez problémov s bruškami. Pitie veľkého množstva vody pri pridávaní orechov do vašej stravy môže tiež znížiť črevné problémy tým, že pomáha predchádzať zápche.

Slovo o alergiách na orech

Orechy sú jedným z najbežnejších potravinových alergénov a črevné problémy môžu naznačovať alergiu. Medzi príznaky alergie na orechy patrí kŕče, hnačka, nevoľnosť, vracanie a bolesť brucha. Môžete tiež zažiť svrbenie v krku alebo si môžete vyvinúť vyrážku. Ak si myslíte, že máte alergiu na orechy, mali by ste ich okamžite prestať jesť a navštíviť svojho lekára na testovanie a liečbu. Alergia na orechy môže byť nebezpečná a dokonca život ohrozujúca a musí byť ošetrená lekárom.