Vhodnosť

Jogging vo vode Vs. Jogging on Land


Jogging vo vode je dobrou alternatívou k behu na suchej pôde.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Aqua jogging je vynikajúcou alternatívou pre bežcov, ktorí sú zranení alebo ktorí chcú znížiť množstvo búšenia, ktoré sprevádza beh na suchej zemi. Aj keď jogging vo vode zvyčajne nie je taký intenzívny ako jogging v suchej krajine, napodobňuje vašu prirodzenú formu behu a dodáva neuromuskulárne cvičenie, ktoré replikuje beh tak, ako to nemôžu robiť iné aktivity krížového tréningu, ako je cyklistika alebo plávanie.

Zostať nad vodou

Jogging vo vode sa zvyčajne robí v hlbokej vode, kde sa nedotýkate dna bazéna. Niektorí zástancovia odporúčajú nosiť bežecký pás alebo bežeckú vestu, zatiaľ čo aqua jogging, pretože vám to pomáha udržiavať správny tvar. Avšak jogging vo vode bez flotácie zvyšuje kardiovaskulárne požiadavky na vaše telo a pôsobí tak na hornej časti tela, ako aj na nohách spôsobom, ktorý poskytuje lepšie celkové cvičenie.

Hĺbenie

Aj keď jogging vo vode pomáha sedavým ľuďom vybudovať si fitnes, upravení bežci, ktorí si berú vodu na cvičenie, môžu len dúfať, že si udržia svoju fitnes bežiacu v suchu skôr ako na nej stavajú. Aby ste si udržali svoju kondíciu, mali by ste bežať vo vode po rovnakú dobu, ako obvykle bežíte na súši. Intenzívne šliapajúca voda spaľuje toľko kalórií za hodinu, koľko je na suchej zemi rýchlosťou 6 km / h.

Zvyšovanie intenzity

Ak chcete zvýšiť intenzitu joggingu vo vode, spustite horúcu vodu alebo noste priliehavú košeľu, ktorá znižuje tepelné straty. Ďalším spôsobom, ako zvýšiť intenzitu, je pracovať na tom, aby bola vaša hlava suchá alebo aby vaše ramená boli čo najbližšie k vodnej hladine. Môžete tiež pripevniť svoju bežeckú vestu k bungee šnúre pripevnenej k boku bazéna a pokúsiť sa šnúru ťahať čo najťažšie počas behu.

Beží na zotavenie

Beh vo vode vám tiež pomôže rýchlejšie sa zotaviť z bolesti svalov po preteku alebo náročnom tréningu. V štúdii z roku 2006 v časopise Journal of Sports Sciences boli dve skupiny bežcov požiadané, aby vykonali náročnú sériu zjazdoviek. Skupina, ktorá nadviazala na toto cvičenie s tromi dňami chôdze, joggingu a skákania do vody, zaznamenala menšiu bolestivosť a tuhosť a väčšiu flexibilitu a silu ako tí, ktorí potom joggingu vo vode neskĺzli.

Efektívne krížové vzdelávanie

Jogging vo vode je dobrým doplnkom vášho tréningového programu. Bežci nemôžu tlačiť svoje telá tak tvrdo do vody, ako môžu na súši, takže ak váš program na spustenie suchej pôdy obsahuje vysoko intenzívnu a aeróbnu prácu s prahom, budete mať problémy s replikáciou tohto cvičenia vo vode. Cvičenie v suchej zóne je cvičenie zamerané na posilňovanie kostí, ktoré posilňuje kosti, a aqua jogging nenabízí túto výhodu.

Pozri si video: Land Area Calculation at site. How to calculate land area. Land survey. Plot area measurement (Apríl 2020).