Vhodnosť

Jogging & Chudnutie


Vykonajte úpravy, ak pravidelne beháte a priberáte na váhe.

Aidon / Lifesize / Getty Images

Mnoho ľudí, ktorí chcú schudnúť, sa pustí do agresívneho a častého joggingového programu, pričom sa jasne predpokladá, že jogging spaľuje vysoký počet kalórií. Možno ste sa prihlásili na preteky, ktoré vás motivujú k tomu, aby ste boli v súlade s vašimi tréningami a alarmujúco objavili nárast na stupnici. Samotný beh nie je odpoveďou na chudnutie a za určitých okolností môže podporovať priberanie na váhe.

Pribrať

Ak priberáte na váhe, znamená to, že nejakým spôsobom vytvárate kalorický prebytok. Konzumujete viac kalórií, ako spaľujete. Zakaždým, keď zoberiete o 3 500 kalórií viac, ako spálite, získate jednu libru. Tento kalorický prebytok môže byť spôsobený vašimi stravovacími a pitnými zvyklosťami. Mohli by ste brať viac kalórií, ako si uvedomujete. Okrem toho môže byť vaša rýchlosť metabolizmu, ktorá predstavuje množstvo kalórií spálených každý deň, pomalá a spomalenie metabolizmu môže byť spôsobené joggingovými cvičeniami.

Pomalý metabolizmus

Podľa MayoClinic.com, jogging patrí medzi najlepšie aktivity na spaľovanie kalórií. 160-libra osoba spáliť asi 606 kalórií, keď jogging pri 5 mph po dobu 60 minút. Preto by ste si mysleli, že behanie by malo veľký vplyv na váš úspech v chudnutí. Avšak podľa Bodybuilding.com, keď kardio vykonávate po dlhú dobu, vrátane relácií trvajúcich 60 minút alebo viac, podporujete rozklad svalového tkaniva, čo bude mať nepriaznivý vplyv na váš metabolizmus. Okrem toho, keď neustále zapájate kardio do svojej rutinnej činnosti, vaše telo pracuje tak, aby udržalo svoj prísun tuku, takže je pripravené načerpať energiu pri ďalšom tréningu.

Kalorický prebytok

Keď začnete začleňovať jogging do svojej rutiny, môžete sa cítiť hladnejší ako predtým. Keď pracujete pravidelne, je bežné konzumovať viac potravín. Bohužiaľ je veľmi ľahké zrušiť alebo dokonca prekročiť kalórie, ktoré ste spálili počas joggingu. Uistite sa, že sa pripravujete na úspech v chudnutí tým, že pochopíte, koľko kalórií by ste mali jesť. Americká rada pre cvičenie odporúča používať kalkulačku bazálnej metabolickej rýchlosti na odhad počtu kalórií, ktoré musíte prijať, aby ste prežili. Vykonajte úpravy svojich stravovacích a nápojových návykov, aby ste sa držali okolo vášho bazálneho metabolizmu.

Púzdro pre beh s vysokou intenzitou

Zvážte zvýšenie intenzity joggingových tréningov a ich štruktúrovanie v intervaloch s vysokou intenzitou. Namiesto nepretržitého behu s miernou intenzitou, ktorý trvá 20 až 60 minút, bežte rýchlo alebo šprintujte počas 60 až 90 sekúnd. Medzi každým z týchto intervalov dajte svojmu telu 60 až 90 sekúnd na zotavenie. Prevádzkové intervaly s vysokou intenzitou spaľujú viac kalórií ako behanie. Okrem toho je vaša rýchlosť metabolizmu zvýšená niekoľko hodín po tréningu, čo znamená, že spaľujete viac kalórií, aj keď odpočívate.

Pozri si video: SuperM 슈퍼엠 Jopping MV (Jún 2020).