Vhodnosť

Ako preskočiť lano naozaj rýchlo ako profesionálne boxerky


Rýchlosť prichádza s praxou.

Comstock Images / Comstock / Getty Images

Skákacie lano je veľmi efektívne kardio cvičenie a zároveň dobrý spaľovač tukov - preto nie je divu, že ho pravidelne robia boxeri. Zhodovať sa s ich rýchlosťou a výdržou môže byť výzvou, ale nie je to nemožné. V mnohých prípadoch je to len otázka praxe. Ak ste mimo tvaru alebo s nadváhou, poraďte sa so svojím lekárom skôr, ako začnete s programom švihadla, pretože to môže byť ťažké na kolenách.

1.

Získajte správne skákacie lano. Podľa expertov na box je najlepšou voľbou rýchlosti plastové lanko s tzv. 90-stupňovým pripojením. To znamená, že rukoväte sú pripojené k lanu v uhle 90 stupňov, čo uľahčuje manipuláciu s lanom, aby ste mohli dosiahnuť vyššie rýchlosti.

2.

Najskôr zvládnite trik „lyžiar“. Podľa experta na box je lyžiar pre začiatočníkov dobrým krokom, pretože pomáha stabilizovať a rozvíjať bedrové svaly. Ak chcete lyžiara, preskočte nohami k sebe, akoby ste skákali zľava doprava po imaginárnej čiare. Môžete tiež urobiť tento pohyb na jednej nohe, striedaním nôh, aby ste ešte viac posilnili členky a teľatá. Či tak alebo onak, neustále skáčete do strán po malých krokoch.

3.

Zostaňte čo najbližšie k zemi. Čím vyššie budete skákať, tým pomalšie budete. V ideálnom prípade by ste mali medzi nohami a podlahou ponechať dostatok priestoru, aby sa lano mohlo vkĺznuť. Viac priestoru ako to a budete strácať energiu a spomaľovať svoje tempo. Ak je to možné, cvičte pred zrkadlom, aby ste videli svoje nohy a podľa potreby upravili výšku skoku.

4.

Prax, prax, prax. Zachytenie lana, zasiahnutie holení alebo únava tak, že vaše nohy už neopustia podlahu, sú bežné, najmä ak nie ste zvyknutí na skákanie. Takže najprv sa sústredte na pokus skočiť tak dlho, ako je to možné, bez toho, aby ste urobili chybu, namiesto toho, aby ste sa sústredili na rýchlosť skákania. Po vybudovaní výdrže môžete začať s urýchľovaním lana.