Vhodnosť

Skákajú zdviháky zdvihol žalúdok?


Čím rýchlejšie vykonávate skákacie zdviháky, tým viac kalórií spálite.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Aj keď skákajúce zdviháky prinášajú celý rad výhod, toto klasické cvičenie na kalisteniku magicky naruší váš žalúdok - prinajmenšom nielen váš žalúdok, pretože bodové zníženie je, bohužiaľ, mýtus. Ale ak urobíte skákacie zdviháky súčasťou komplexného programu na chudnutie, môžu skutočne pomôcť vyrovnať žalúdok, keď schudnete v celom tele v priebehu času. Môže vám pomôcť aj ďalšie základné vylepšenie, ktoré získate zo skákacích cvičení.

Kľúč k strate telesného tuku

Ak sa snažíte schudnúť - logický prvý krok k akémukoľvek úsiliu o vyrovnanie žalúdka - kľúčom k úspechu je spaľovanie viac kalórií, ako si beriete. Vaše prichádzajúce kalórie pochádzajú iba z jedného miesta: vaša strava, čo znamená oboje jesť a čo piješ. Odchádzajúce kalórie však majú dve potenciálne výstupné trasy. Toto je vaša bazálna rýchlosť metabolizmu, čo je spôsob, ako kvantifikovať počet kalórií, ktoré vaše telo spaľuje počas základných procesov zostávania nažive, a akúkoľvek inú fyzickú aktivitu, ktorú robíte počas dňa, ktorá vynakladá ďalšie kalórie.

Svoje prichádzajúce kalórie môžete prihlásiť pomocou mobilnej aplikácie, webovej stránky alebo dokonca v staromódnom notebooku. Po dosiahnutí tohto celkového súčtu odpočítajte svoju bazálnu rýchlosť metabolizmu - najlepšie odhadnite pomocou kalkulačky bazálnej rýchlosti metabolizmu - spolu so svojím celkovým spálením kalórií za dennú fyzickú aktivitu. Ak ste spálili viac kalórií, ako ste si vzali, výsledný deficit kalórií je pokrokom k znižovaniu telesnej hmotnosti.

Strata kilogramu telesného tuku je približne ekvivalentná spáleniu 3 500 kalórií viac, ako ste si užili - takže ak spálite o 500 kalórií viac, ako si beriete každý deň, môžete stratiť asi kilo za týždeň.

Kalórie spálené pomocou skákacích zdvihákov

Spoločnosť Harvard Health Publishing uvádza, že pol hodiny miernej kalisteniky spaľuje v závislosti od vašej telesnej hmotnosti 135 až 200 kalórií; nízka hodnota je pre osobu s hmotnosťou 125 libier, zatiaľ čo najvyššia hodnota je pre niekoho, kto váži 185 libier. Spravidla platí, že ak sú všetky ostatné faktory rovnaké, čím viac vážite, tým viac kalórií spálite pri danom pohybe. Ak posuniete svoje cvičenie na kalisteniku na intenzívnu úroveň, v priebehu pol hodiny cvičíte spáliť 240 až 355 kalórií. Predĺžte to na celú hodinu a dostanete sa blízko k hypotetickému cieľu 500 kalórií za deň, ktorý ste práve prediskutovali.

Ak by ste to povedali, museli by ste byť naozaj tvrdí, aby ste strávili celú hodinu alebo dokonca pol hodiny bez ničoho iného ako skákacích zdvihákov - a nikto by vás nemohol obviňovať, keby vás to unavilo ako samostatné cvičenie. Namiesto toho, aby ste sa sústredili iba na skákacie zdviháky, zvážte ich zaradenie do komplexnej rutinnej kalisteniky, ktorá zahŕňa cvičenia ako horolezci, burpy a kliky.

Tip

  • To, že v rámci cvičenia skáčete zdviháky alebo inú kalisteniku, neznamená, že je to jediný druh cvičenia, ktorý môžete urobiť. Uvidíme, či tu nájdete pár cvičení alebo cvičení, ktoré si sami užívate. Napríklad turistika, beh, plávanie, zdvíhanie závaží a skupinová jazda na bicykli môžu byť účinnými a zábavnými súčasťami programu na chudnutie - a zhodou okolností - vyrovnanie žalúdka.

Hlavné výhody Pomocník

Tu je niekoľko dobrých správ: Keď sa váš telesný tuk rozplynie, výhody silového tréningu sa objavujú v tvarovanom, štíhlom svale. A pretože cvičenia, ako sú skákacie zdviháky, vás nútia zapojiť svoje jadro, môžu vám pri tomto sochárskom procese pomôcť. Aj keď výsledky nemusia byť také okamžité, ako zníženie miest prisľúbené útržkovými infomercialistami v noci, pomalý a stabilný pokrok im uľahčuje ich udržanie.