Športové

Ako udržať loptu vo vnútri čiar na tenisovom kurte

Ako udržať loptu vo vnútri čiar na tenisovom kurteWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri kontakte s raketou dávajte pozor na loptu.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Začiatočníci tenisu často chcú zasiahnuť loptu čo najťažšie, podobne ako profesionáli v televízii. To je vznešený cieľ, ale ak dokážete neustále udržať loptu v hre len tak, že to tvrdo trafíte, potom ste pravdepodobne prírodný. Najpravdepodobnejším dôsledkom hojdania a nárazov tak tvrdo, ako je to možné, je to, že vaša lopta zasiahne plot alebo stenu za vami - a nespadne nikde blízko ihriska. Aby ste udržali loptu vo vnútri čiar, musíte vyvinúť správne tenisové údery.

1.

Hit s topspin alebo backspin. Keď na loptu položíte rotáciu, pomôže loptičke zostať na kurte. Aby ste zasiahli vrchný spin, držte svoju raketu pod loptou, natierajte ju na vonkajšej strane lopty a pomocou rakety ju preveďte cez rameno. Začnite s raketou hore, kefou dole na vonkajšej strane lopty a končte s raketou nízko, aby ste zasiahli backspin.

2.

Pozerajte sa na loptu, keď zasiahne vašu raketu, namiesto toho, aby ste sa zamerali na to, kde chcete loptu dopadnúť. Mnoho ľudí urobí chybu pri pohľade na svoje cieľové miesto, keď zasiahnu, ale to je takmer také zlé ako zatvorenie očí a pokus o zasiahnutie lopty. Namiesto toho sa pozrite, kam chcete loptu pristáť, skôr ako narazíte. Keď sa lopta blíži k vám, dajte pozor na loptu, keď dopadne na vašu raketu. Vaša loptička tak bude pravdepodobne zostať na kurte.

3.

Použite správnu prácu na nohách, aby ste sa ubezpečili, že zasiahnete loptu v zóne úderu. Ak ste v najlepšej pozícii, aby ste zasiahli loptu, zvyšuje sa pravdepodobnosť, že bude lopta vo vnútri. Urobte malé kroky, ktoré vám pomôžu upraviť vašu polohu, aby ste mohli zvýšiť svoje šance na zásah pomocou správneho tvaru, ktorý pomáha zaistiť, aby vaša lopta dopadla do čiar. Malé kroky namiesto dlhých krokov vám pomôžu zostať v rovnováhe a na správnej pozícii, aby ste zasiahli víťazný výstrel.

4.

Pripravte kužele na cieľové cvičenie počas tenisových cvičení. Umiestnite ich asi 2 stopy pred základnú čiaru blízko oboch spojencov. Prax zasiahne kužeľa krížovou cestou a nadol. Mať kužele, ktorých cieľom je pomôcť vám rozvíjať svalovú pamäť, ako zasiahnuť určité oblasti tenisového kurtu. Účinné pozemné útoky sú hlboké, ale stále na súde.

5.

Pri zasiahnutí volejov majte raketu hore a nad sieťou. Ak vaše gule vyplávajú, keď narazíte na salvu, vaša raketa môže byť dole pod sieťou. To spôsobí, že otvoríte svoju raketovú tvár a vyskočíte loptu. Ak je vaša raketa hore, môžete prepadnúť alebo rovno loptou pre pravdepodobného výhercu namiesto toho, aby ste ju vyhodili hore a von.

Tip

  • Môžete zasiahnuť topspin a backspin s forehand a backhand strelami. Zmeňte výber tak, aby vaši súperi hádali, aký typ strely zasiahnete.

Výstraha

  • Počas zápasu sa uistite, že je lopta vonku pred uskutočnením hovoru. Ak si nie ste istí a myslíte si, že lopta mohla byť vonku, nestačí to. Predtým, ako ju budete môcť volať, musíte jasne vidieť pristátie lopty. Ak ste nevideli, kde lopta dopadla, musíte ju zavolať.