Výživa

Ako sledovať váš príjem kalórií online

Ako sledovať váš príjem kalórií online


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nástroje na počítanie kalórií vám pomôžu spravovať svoju váhu a stravovacie návyky.

BananaStock / BananaStock / Getty Images

Spravovanie množstva kalórií, ktoré spotrebujete a spálite, je najdôležitejším faktorom pri regulácii hmotnosti. Akonáhle sa dostanete na kĺb, je použitie online kalórií nástroj efektívnejší ako získavanie kalórií z knihy, časopisu alebo pomocou výživových štítkov. Okrem toho, vďaka sledovaniu svojich kalórií online, budete mať prístup k rozsiahlej databáze potravín, grafov a tabuliek, aby ste pochopili svoje stravovacie návyky. Či už ste technicky zdatní alebo nie, sledovanie vašich kalórií online je možné vykonať pomocou niekoľkých jednoduchých krokov.

1.

Prihláste sa na online počítadlo kalórií. Vyhľadajte webovú stránku s databázou viac ako 500 000 položiek, aby ste mohli ľahko sledovať svoje jedlo. V prípade potreby zadajte svoju výšku, hmotnosť, vek a úroveň fyzickej aktivity.

2.

Uchovávajte denník potravín, v ktorom sú uvedené všetky konzumované potraviny a nápoje. Berte na vedomie veľkosť porcií a čas v deň, keď jete. Môže byť ťažké sledovať všetko, čo ste zjedli z pamäte; denník o potravinách vám umožní získať presnejšiu predstavu o vašom kalorickom príjme.

3.

Vložte údaje z denníka potravín do počítadla kalórií online. Zadajte všetky jedlá, ktoré ste jedli, vrátane občerstvenia - napríklad balenia zemiakových lupienkov - a nápojov, ako je alkohol a zelený čaj.

4.

Skontrolujte svoj denný a týždenný kalorický príjem. Pomocou grafov a grafov si môžete vizualizovať príjem kalórií, aby ste lepšie porozumeli tomu, čo vkladáte do svojho tela. Skontrolujte, koľko kalórií pochádza z cukrov, tukov, bielkovín a uhľohydrátov a porovnajte ich s odporúčanými pomermi.

Potrebné veci

 • Potravinový denník

Tipy

 • Zohľadnite fyzickú aktivitu, aby ste mohli presne vyhodnotiť počet kalórií, ktoré zostali z vášho denného príjmu. Vypočítajte svoju každodennú fyzickú aktivitu do počítadla kalórií vrátane aktivít, ako sú chôdza a výstup na schody. Zadajte akékoľvek cvičenie, ktoré ste vykonali počas dňa a trvania.
 • Znížte kalorický príjem o 500 až 1 000 kalórií, aby ste stratili 1 až 2 libry týždenne. Spálením kalórií môžete cvičením alebo znížením príjmu kalórií dosiahnuť výrazné zníženie telesnej hmotnosti - kombináciou oboch dosiahnete najlepšie výsledky.Komentáre:

 1. Bhric

  Odporúčam vám navštíviť stránku, na ktorej je veľa informácií o tejto otázke.

 2. Roald

  Čítal som to pred týždňom, chcel som sa vyjadriť, ale zabudol som, ale tu je taká diskusia :)

 3. Mikaktilar

  I mean you are not right.Napíšte mi do PM, dohodneme sa.

 4. Riordain

  Dynamic article.Napíšte správu