Vhodnosť

Kettlebells & Sore Ramená


Ostrá intenzívna bolesť je istým znakom, ktorý potrebujete na zmenšenie tréningu v kotle.

Kettlebells môžu kričať „hardcore“ v porovnaní s váhami a lesklými chrómovými činkami vo vašej telocvični, ale to, že sú to tvrdé a intenzívne tréningy, neznamená, že by mali byť bolestivé. Aj keď sa pri tvrdom tréningu dá očakávať trochu bolesti a nepohodlia, musíte sa naučiť rozlišovať medzi bolesťami ramien od dobrého a náročného tréningu a prípadmi, ktoré môžu byť závažnejšie.

Choďte dolu s DOMS

Ak ste niekedy po 12 až 24 hodinách po cvičení pocítili svalovú bolestivosť, zažili ste sklon existencie každého špecializovaného cvičiteľa - DOMS. Táto chytľavá skratka znamená oneskorenú bolesť svalov a je spôsobená rozpadom svalového tkaniva. Podľa American College of Sports Medicine to nie je, ako sa bežne predpokladá, kyselina mliečna vo svaloch. DOMS je neoddeliteľnou súčasťou výcviku na kanvicu, zvlášť pri zavádzaní nového cvičenia alebo pri zvyšovaní intenzity cvičenia. Ľadu a masáže môžu zmierniť príznaky, ale spravidla stačí zaťať zuby a počkať, kým bolesť ustúpi.

Stabilizujte svoje plece

Vaše rameno je guľôčkový a lôžkový kĺb, s veľkou guľôčkou a relatívne malým hrdlom. Je to výhoda aj kliatba, pretože to znamená, že vaše rameno má veľký rozsah pohybu, ale tiež to, že je nestabilné a náchylné na zranenie. Správne vykonávané cvičenie na kettlebell na posilnenie oporných svalov a šliach je kľúčom k ochrane vášho ramena pred bolesťou, poznamenáva chiropraktický lekár a tréner kotvového zvonu Dr. Ron Tyszkowski. Dobre vykonávané horné lisy a útržky môžu výrazne znížiť riziko zranenia ramien.

Vyhnite sa hrôzam zlej techniky

Akékoľvek cvičenie môže spôsobiť poškodenie a bolesť svalov alebo kĺbov, ktoré pracujete. Kettlebells však môžu predstavovať ešte väčšie riziko ako činky alebo stroje. Vďaka výbušnej povahe výcviku na kanvicu je ľahšie pretiahnúť rameno pri výkone nad hlavou. Ak náhle pocítite bolesť ramien počas cvičenia s kotvovým zvonkom, alebo ak vaša bolesť trvá dlhšie ako 72 hodín, pravdepodobne ste spôsobili poškodenie kĺbov, svalov, väzov alebo šliach, preto by ste mali navštíviť svojho lekára. Aby ste tomu zabránili v prvom rade, zorganizujte si sedenie alebo dva s kvalifikovaným trénerom kettlebell, aby bola vaša technika dokonalá.

Swing Away Bolest

Bolesť na ramenách, krku a chrbte môže ovplyvniť kohokoľvek, či už trénujete alebo nie. Ak trpíte touto neustálou bolesťou, nebojte sa, pretože je to záchranná zvona. Podľa webovej stránky Human Performance Resource Center môže hojdanie kanvica zmierňovať vaše príznaky. V dánskej štúdii bolo povedané, že ženy stredného veku s bolesťou ramien, krku a chrbta vykonávajú pravidelné cvičenia na kanvicu alebo pravidelné cvičenia na všeobecnú fitnes. Ženy, ktoré hojdali kanvicami, hlásili priemerné zníženie bolesti na ramene o 46 percent.