Športové

Získajú Kickboxers tvrdšie kosti?


Kickboxing skoky a ďalšie pohyby pôsobia na posilnenie hustoty kostí.

Kickbox obsahuje údery, kopy, údery lakťom a údery kolien. Bojovníci odolávajú veľkým nárazom na končatiny, keď dodávajú a blokujú údery z rúk alebo nôh. Samotný neustály pohyb do istej miery posilňuje kosti bojovníkov. Bojovníci sa však často zameriavajú iba na cvičenia zamerané na kondicionovanie, ktoré malo posilniť ich kosti - jedna z hlavných výhod kickboxu.

Zaťaženie pre zdravé kosti

Samotný charakter kickboxu posilňuje kosti bojovníkov, pretože kickbox je cvičenie zamerané na nosenie váhy. Národný inštitút artritídy a chorôb pohybového ústrojenstva a kože definuje cvičenie na nosenie váhy ako činnosti, pri ktorých je potrebné, aby telo pôsobilo proti gravitačnej sile. Kickboxing patrí do kategórie vysoko pôsobivých aktivít na posilnenie svalov. Posilňuje kosti dôsledným spracovaním svalov, šliach a väzov okolo kostí, čím posilňuje kĺby a poskytuje stabilnú štruktúru na podporu kostry.

Prestavba pre kostnú pevnosť

Muay Thai a ďalšie kondičné programy kickboxu trénujú bojovníkov opakovanými údermi predlaktia a predkolenia. To si vynucuje prestavbu kostí - vytváranie novej a silnejšej kosti prostredníctvom núteného, ​​mechanického namáhania. Podľa štúdie z roku 2006 o prestavovaní kostí, ktorú uskutočnila Aténska univerzita, je prestavba kostí spôsob, ako telo napraviť poškodenie kostného tkaniva takým spôsobom, že bráni hromadeniu starej kosti a nahrádza ju novou. Akcie kickboxu vedú k prestavbe kostry v reakcii na silu týchto akcií.

Kickboxing klimatizácia

Trojnásobný majster thajskej reprezentácie WKA Muay Thai Kru Jose 'vysvetľuje, že kickboxery vyvíjajú tvrdšie kosti prostredníctvom opakovania akcií, a nie prostredníctvom intenzity akcií. Kondicionovanie nastane opakovaným kopaním predmetov mierne mäkších ako vaše holene - napríklad ťažký vak alebo Muay Thai kick pads - čo nakoniec podporuje požadovanú prestavbu kostí. Skutočná prestavba kostí nastáva iba pri opakovanom tréningu a pravidelnom kondicionovaní. Celá remodelácia kostí trvá až 13 týždňov, aj keď vaše svaly môžu rásť ešte predtým, ako sú kosti kompletne prerobené, podľa textu „Regenerácia tkanív kostrového svalstva: Biologické materiály a metódy“.

Budujte pevnosť kostí pomaly

Kickboxers prechádzajú obdobím prirodzeného modriny a opuchu, keď prvýkrát začnú kondicionovať svoje končatiny na silu kostí. Tieto vedľajšie účinky sa liečia ľadom, masážami a voľne predajnými protizápalovými liekmi. Pri zvažovaní tohto typu kondicionovania nezabudnite pristupovať k tréningu postupne, najlepšie pod dohľadom školeného a skúseného trénera alebo profesionála. Začnite konzervatívny a buďte trpezliví vo vývoji kostnej odolnosti, ktorú chcete dosiahnuť.