Vhodnosť

Aký druh cvičenia spôsobuje, že strácate žalúdok?

Aký druh cvičenia spôsobuje, že strácate žalúdok?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kardiovaskulárne cvičenia ako jogging vám môžu pomôcť stratiť brušný tuk.

Obrázky George Doyle / Stockbyte / Getty

Ak je rozlúčka s vaším žalúdočným tukom jedným z vašich vytúžených fitness cieľov, pripravte sa na potenie. Strata tohto tuku vyžaduje kombináciu kardiovaskulárneho cvičenia, silového tréningu a niektorých zmien vo vašej strave. Aj keď k vašej strate tukov nedôjde cez noc, vybudovanie štíhlejšej bránice znižuje riziko vážnych zdravotných problémov, ako sú srdcové choroby a cukrovka.

Premýšľajte o väčšom obrázku

Nenechajte sa zmiasť myslením, že nájdete formu cvičenia, ktoré spaľuje iba tuk okolo žalúdka. Americká rada pre cvičenie poznamenáva, že zatiaľ čo mnoho fitnes produktov tvrdí, že vám pomôže zbaviť sa tuku v žalúdku, nie je možné zvoliť umiestnenie tuku, ktorý chcete spáliť. Spôsob, ako schudnúť v celom tele, je stanovenie kalorického deficitu, ktorý dosiahnete spálením viac kalórií, ako konzumujete. Vaše šance na dosiahnutie tohto deficitu sú najvyššie, ak vykonáte zmeny nielen v tréningu, ale aj v strave.

Spaľujte kalórie pomocou kardio

Dostatok kardiovaskulárnych cvičení je neoddeliteľnou súčasťou odbúravania tukov. Vysoký kalorický zápal tohto typu aktivity vám umožňuje dôsledne pracovať na dosiahnutí kalorického deficitu. Kardiovaskulárne cvičenia zahŕňajú chôdzu, beh, tanec, skákanie cez švihadlo, plávanie, in-line korčuľovanie a jazdu na bicykli. Ak vykonávate rázne cvičenia, ako je plávanie alebo beh, váš týždenný cieľ by mal byť 150 minút. V prípade miernych cvičení, ako je chôdza alebo pomalý tanec, venujte svojim tréningom 300 minút týždenne.

Nezvýhodňujte silový tréning

Je ľahké odmietnuť dôležitosť silového tréningu, keď cvičíte na spaľovanie tukov v žalúdku, vzhľadom na nízkokalorické pálenie tejto formy cvičenia. Silový tréning však prispieva k dosiahnutiu vašich cieľov pri odbúravaní tukov zvýšením metabolizmu. Ako získavate svalovú hmotu, bazálna rýchlosť metabolizmu vášho tela sa zvyšuje, aby vám pomohla spáliť viac kalórií počas každej aktivity. Silou trénujte najmenej dvakrát počas celého týždňa a svoje svaly rovnomerne cvičte zameraním na všetky hlavné skupiny svalov. Metódy silového tréningu zahŕňajú tréning na voľnej váhe, používanie váh a cvičení na zvýšenie telesnej hmotnosti.

Buďte inteligentní v kuchyni

Zatiaľ čo spaľovanie kalórií prostredníctvom cvičenia je súčasťou rovnice pri stanovovaní kalorického deficitu pri spaľovaní tukov, orezávanie príjmu kalórií zvyšuje šance na úspech. Štatistiky z Národného registra kontroly hmotnosti uvádzajú, že takmer deväť z 10 ľudí, ktorí úspešne schudnú, používa prístup, ktorý zahŕňa cvičenie aj stravu. Kalorický príjem môžete znížiť vynechaním zákusku, zdržaním sa alkoholu, občerstvením na ovocí a zelenine a podávaním menších jedál.

Zdroje (1)