Vhodnosť

Aký druh bežeckej obuvi je najlepší na supináciu s neutrálnymi oblúkmi?

Aký druh bežeckej obuvi je najlepší na supináciu s neutrálnymi oblúkmi?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Správne kopy môžu znížiť stres kĺbov.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Ak trpíte syndrómom iliotibiálnych pásov, Achillovou tendinitídou, plantárnou fasciitídou alebo bolesťou vonkajšej nohy, môžete byť supinátorom. Supinácia nie je choroba, ale spôsob, ako udrieť na zem pri behu. Môže to byť váš prirodzený spôsob behu, ale nadmerne namáhate vašu nohu, čo môže spôsobiť ďalšie problémy. Typicky sa k suplácii vyskytujú ľudia s vysokými oblúkmi, ale neutrálne klenutý ľud môže tiež bežať týmto spôsobom. Výber správneho typu obuvi vám pomôže napraviť nepríjemné pocity, ktoré vám z tejto cesty plynú.

Istota o supinácii

Bolesť, bolesť a zranenie v dôsledku behu neznamená automaticky, že ste supinátor, ale to znamená, že musíte skontrolovať. Zamierte do miestneho bežiaceho obchodu alebo podiatra a nechajte vykonať analýzu chôdze. Väčšina miest ich vedie bezplatne tak, že bežíte na bežiacom páse v neutrálnej obuvi a videonahrávate si chodidlá. Ak má vaša noha tendenciu sa nadmerne rozvaľovať, považujete sa za supinátora. Rýchlu kontrolu môžete vykonať aj doma, keď si overíte opotrebenie vašej bežeckej obuvi - ak je sústredená na vonkajších okrajoch vašej obuvi, pravdepodobne s ňou pôjdete. Aj keď môžete mať neutrálny oblúk, keď stojíte, keď stojíte, váš oblúk stúpa, keď chodidlo vychádza na stranu.

Trvá pre trvalé pohodlie

„Bežecký svet“ odporúča obuvi so zakrivenou výdržou, pretože pôsobia proti vonkajšiemu pohybu vašej nohy a povzbudzujú normálnu úroveň pronácie alebo otáčania smerom dovnútra. Trvanlivosť sa vzťahuje na tvar obuvi a tvar, okolo ktorého sa topánka vyrába v továrni. Neutrálne klenuté supinátory fungujú najlepšie s tým posledným, ktorý nie je príliš zakrivený - často sa nazýva semi-zakrivený.

Odpruženie

Rozvíjajúca sa akcia supinácie spôsobuje, že sa pri behu kĺbom odráža viac kĺbov. Vyberte si bežecké topánky s množstvom odpruženia, aby ste tomu zabránili. Vyhnite sa obuvi na kontrolu pohybu alebo stabilnej obuvi, ktorá odrádza od pronácie. Potrebujete topánku, ktorá umožňuje chodidlu pohybovať sa smerom dovnútra, aby ste pri náraze na zem lepšie rozložili silu.

Flexibilita

Topánky vyrobené z materiálov ako je syntetická koža a nylonová sieťovina majú tendenciu byť ľahšie, čo podporuje lepší pohyb chodidiel pre supinátorov. Najlepšie topánky majú tiež flexibilitu na vnútornej strane topánky. Nebojte sa ohýbať topánky jemne, aby ste zistili, či poskytnú priestor na pohyb vašej nohy.