Vhodnosť

Dĺžka rukoväte Lat Pulldown


Široká priľnavosť môže viac zaťažiť vaše plecia.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Rozvádzač lat ponúka nielen ľahšiu voľbu pre cvičenie zvislého ťahu, ako vytiahnutie, ale je to tiež efektívny stroj na pridávanie svalov a budovanie sily v hornej časti chrbta. Väčšina lat pulldowns prichádza s rôznymi prílohami, ktoré vám umožňujú používať rôzne šírky priľnavosti, ktoré môžu zmeniť zameranie cvičenia a môžu byť zamerané na rôzne svaly.

Veľký obrázok

Avšak si miesto ruky, lat pulldowns hlavne pracovať chrbát a biceps. Obidve pásy so širokým priľnavým aj priľnavým zameraním sa zameriavajú na svaly latissimus dorsi, pričom spolu s vašimi bicepsmi zohrávajú úlohu aj iné svaly na chrbte - napríklad kosoštvorce, teres major a pasce.

Väčší chrbát, menej bicepsov

Používanie osobného trénera Pete Sisco z precízneho tréningu pomocou širokého držadla smerujúceho preč od vás sťažuje používanie bicepsov. Jim Stoppani z SimplyShredded.com dodáva, že široká priľnavosť je najlepšia na zväčšenie šírky chrbta a zacieľuje na západky až po miesto, kde sa nachádzajú v páse. S rozťahovaním so širokým záberom by mali byť vaše ruky o 2 až 3 palce širšie ako šírka ramien.

Hovor zblízka

Pretože vaše ruky sú bližšie k sebe v blízkom uchopení, môžete zistiť, že môžete zdvihnúť väčšiu váhu, pretože je to anatomicky výhodnejšia poloha. Priliehavé pásy na biceps sa zameriavajú trochu viac a vaše ruky by mali byť od seba vzdialené alebo veľmi mierne užšie. Pokúste sa vykonať rozťahovacie pásy s priľnavými dlaňami smerom k sebe.

Zostávajúce neutrálne

Lepšou možnosťou, že si vyberiete široké alebo úzke rozstupy rúk, by mohlo byť, keby ste sa niekde uprostred držali a dlane otočte tak, aby boli oproti sebe. Toto je známe ako neutrálna priľnavosť. Podľa neutrálneho trénera Brada Longazela z inštitútu Complete Performance Institute v Kentucky táto neutrálna priľnavosť zvyšuje aktiváciu lat a je to bezpečnejšia voľba, ak trpíte problémami s lakťami alebo ramenami.