Vhodnosť

Ako sa naučiť schudnúť a získať fit od pásu hore


Trochu srdca pôjde dlhá cesta k orezaniu telesného tuku.

Obrázky George Doyle / Stockbyte / Getty

Distribúcia tuku v tele sa môže líšiť v závislosti od osoby. Niektoré majú tendenciu niesť viac tuku v bokoch a stehnách, zatiaľ čo iné zhromažďujú viac tuku v páse a hornej časti tela. Ľudia s týmito najťažšími tvarmi jabĺk môžu mať vyššie riziko vzniku srdcových chorôb, tvrdí Harvard Health. Aj keď nemôžete zapnúť tuk iba na jednom mieste, môžete sa naučiť, ako celkovo schudnúť, a potom si môžete nacvičiť tón vašej hornej časti tela, aby ste dosiahli štíhlejší a zastrihávači vzhľad.

Zoznámte sa s registrovaným dietetikom, lekárom alebo fitnes profesionálom a naučte sa, ako schudnúť. Postupujte podľa ich odporúčaní, aby ste mohli bezpečne jesť menej kôlne, ktorá zvyčajne vyžaduje zníženie o 500 kalórií denne - 3 500 kalórií týždenne - stratiť 1 libru týždenne.

Zahrejte sa 10 minút chôdzou alebo joggingom.

Pridajte 30 až 60 minút kardio najmenej päť dní v týždni, aby ste posilnili chudnutie. Plávať, bicyklovať, jogovať, tancovať, používať veslovačku alebo robiť akýkoľvek iný typ kardio, ktorý sa vám páči.

Tónujte hornú časť tela. Ľahnite si na svoju pravú stranu. Omotajte si pravú ruku okolo prednej časti pasu. Položte ľavú ruku rovno na zem pred seba. Posuňte ľavú nohu mierne pred pravú nohu. Narovnajte ľavú ruku a nadvihnite hornú časť tela vo vzduchu. Ohnite ľavú ruku a sklopte telo dozadu. Opakujte 24-krát na každej strane, aby ste pracovali s tricepsom.

Posaďte sa na stoličku s činkou v každej ruke. Nechajte svoje ramená visieť po bokoch. Položte nohy rovno na podlahu. Ohnite lakte a prineste činky na svoje plecia. Narovnať ruky a znížiť činky späť dole. Opakujte 15 krát, aby ste pracovali s bicepsom.

Zostaňte sedieť na stoličke s činkou v každej ruke. Položte nohy rovno na podlahu. Ohnite lakte a zdvihnite činky do výšky ramien. Vaše dlane by mali smerovať k stene pred vami. Narovnajte ruky a dvíhajte činky do vzduchu. Zložte činky späť na úroveň ramien. Opakujte 15 krát, aby ste pracovali na pleciach.

Ľahnite si na lavicu na chrbte s činkou v každej ruke. Položte nohy rovno na podlahu. Otočte činky tak, aby dlane smerovali k stropu. Natiahnite ruky po bokoch a rovnobežne s podlahou. Činky by mali byť vedľa vašich stehien. Zdvihnite činky nad hlavu a držte ruky pri pohybe rovnobežné s podlahou. Vráťte ruky do východiskovej polohy. Opakujte 12 krát, aby ste pracovali s hrudníkom.

Položte pravú ruku na jeden koniec lavičky a pravú holenu na druhý koniec lavičky. Položte ľavú nohu na podlahu s mierne ohnutým kolenom. Držte činku v ľavej ruke. Narovnať ruku a spustiť činka smerom k podlahe. Zdvihnite činku, kým sa nedotkne vašej hrude, ohýbajte lakte. Opakujte 15-krát na každej strane, aby ste pracovali chrbtom.

Dostaňte sa do push-up polohy s predlaktiami a prstami na podlahe a so svojím telom v priamke. Držte polohu 30 sekúnd alebo tak dlho, ako je to možné.

Ochlaďte chôdzou alebo joggingom počas 10 minút.

Tip

  • Po ochladení roztiahnite biceps, triceps, hrudník, plecia, chrbát a abs.

Výstraha

  • Pred začatím nového cvičenia sa poraďte so svojím lekárom.