Športové

Ako sa ľavákovia tenisoví hráči chytia svojich rakiet?


Southpaws by mali používať správny ľavý tenisový úchop.

Jupiterimages / BananaStock / Getty Images

Pochopenie toho, ako uchopiť svoju raketu, je jedným zo základných prvkov tenisu. Bez ohľadu na to, ako ste fyzicky zdatní, ak nemáte raketu správne, nemôžete hrať naplno. Nájdete tu veľa kníh a webových stránok, ktoré popisujú správne tenisové úchopy, ale väčšina z nich je napísaná s prihliadnutím na pravákov, čo núti ľavičiarov obrátiť smery. Najmä začínajúcim ľavákov môže byť ľahšie sa naučiť hru čítaním pokynov určených špeciálne pre nich.

Slúži a slúžia

Rukoväť Continental je ideálna na servírovanie a rozbíjanie rúk, pretože umožňuje nárazy zápästia pri náraze. Ak sa chcete dozvedieť, ako vytvoriť priľnavosť, držte raketu s hlavou kolmou na súd - v normálnej polohe zasiahnutia - a pozrite sa na osemhranný tupý koniec. Predstavte si, že koniec rakety sú hodiny, na vrchole je 12 hodín. Uchopte raketu tak, aby tvar V tvorený palcom a ukazovákom ležal približne na 11 na pomyselnom ciferníku. Rukoväť je neutrálna - to znamená, že ju môžete použiť na čelo aj na chrbte - je to tiež preferovaná rukoväť pre volejys. Keď ste v sieti, nemáte čas prejsť z backhand na forhend grip, alebo naopak, takže neutrálny grip je vaša najlepšia voľba.

Čelné úchopy

Ak ste začiatočník, môžete využiť priľnavosť Continentalu na všetky vaše zábery, zatiaľ čo sa učíte základy. Čo najskôr však začnite používať rôzne úchopy na čelo a na chrbte, aby ste získali viac energie a kontrolu nad svojimi zábermi. Z kontinentálnej polohy posúvajte ruku raketou proti smeru hodinových ručičiek, až kým nebude mať tvar písmena V okolo 10 hodín. Toto je stredo-západná priľnavosť. Ak držíte raketu v zasiahnutej polohe a porovnávate rukoväte Continental a Semi-Western, uvidíte, že dlaň vašej ruky je na vrchu rakety v úchope Continental, ale keď zasiahnete loptu, je to za raketou. s polozápadnou rukoväťou, ktorá uľahčuje výrobu energie a roztočenie lopty. Ak by ste chceli zasiahnuť ťažké strely s vrchným spinom, posuňte tvar V ruky do 9. hodiny, aby ste využili úplné západné čelo.

Jednoručné rukoväte na ruky

Ak chcete trafiť do ruky jednou rukou, jednoducho pohnite rukou smerom dozadu od svojej polohy na forehande. Ak narazíte na Semi-Western forhend, potom posuňte V-tvar ruky do 2 hodín a dotknite sa backhand. Ak dávate prednosť úplnej priľnavosti západnej ruky, posuňte ruku do 3 hodín.

Biť obojručné backhands

Zasiahnutie zadných ramien dvoma rukami môže zmeniť to, čo by za normálnych okolností predstavuje slabší výstrel na silnú zbraň. Položte ľavú ruku na spodnú časť rakety do polohy Continental a potom položte pravú ruku na hornú časť rukoväte, na východnú polohu, s tvarom V asi o 1 hodine.