Vhodnosť

Pomáha vám schudnúť 1/2 hodiny?


Tridsať minút denne môže pomôcť zbaviť sa telesného tuku.

V priebehu času vám 30-minútové tréningy pomôžu schudnúť rovnomerným tempom, ak si vyberiete správne cvičenia a sledujete svoju stravu. Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb alebo CDC odporúča dospelým získať najmenej 150 minút cvičenia týždenne alebo päť 30 minút cvičenia každý týždeň. Každé cvičenie vás môže trochu priblížiť k dosiahnutiu vášho cieľa chudnutia.

Chudnutie

Chudnutie sa scvrkáva na číselnú hru - spaľuje viac kalórií, ako si beriete. Nazýva sa to kalorická rovnováha a ako schudnúť, musíte mať nedostatok kalórií. Ak sa vám podarí spáliť a / alebo znížiť 500 kalórií za deň, ste na ceste k strate 1 libra týždenne. Tridsaťminútové cvičenie vás tam môže dostať, ale buďte pripravení tvrdo pracovať.

Typ cvičenia

Tridsať minút chôdze každý deň je skvelé pre vaše celkové zdravie, ale nespáli významný počet kalórií. Ak je vaším cieľom chudnutie, zvýšte intenzitu. Intervalový tréning s vysokou intenzitou alebo HIIT je intenzívne cvičenie pozostávajúce z pomalých intervalov, po ktorých nasledujú intenzívne intervaly. Na navrhnutie tréningu HIIT môžete použiť akékoľvek aeróbne cvičenie vrátane joggingu, eliptického tréningu alebo cyklistiky. Jednoducho striedajte jednu minútu odpočinku a jednu minútu intenzívneho cvičenia až 30 minút. S HIIT môžete ľahko spáliť 500 kalórií na tréning, ale ešte lepšie to spôsobuje, že vaše telo pokračuje v spaľovaní kalórií vysokou rýchlosťou celé hodiny po ukončení tréningu. Toto sa označuje ako nadmerná spotreba kyslíka po cvičení alebo EPOC.

Cieľ na chudnutie

Pri navrhovaní cvičebnej stratégie si stanovte realistický cieľ chudnutia. Môže vám to pomôcť dosiahnuť lepšie výsledky. CDC odporúča schudnúť rýchlosťou nepresahujúcou 2 libry za týždeň alebo ekvivalentom 1 000 kalórií za deň. Väčšina 30 minútových cvičení nespaľuje 1 000 kalórií, takže realistickejší cieľ môže byť 2 až 4 libry mesačne.

Dôležité informácie

Kľúčovým faktorom chudnutia je vaša strava. Spaľovanie 500 kalórií počas 30 minút denne je ťažké; zníženie denných kalórií o 500 kalórií je však zvyčajne oveľa jednoduchšie. Napríklad odstráňte svoju dennú plechovku sódy a ráno sa vyhnite špeciálnym kávám s vysokým obsahom kalórií, aby ste eliminovali 500 alebo viac kalórií denne. Môžete tak maximalizovať svoje výsledky pri chudnutí tým, že budete naďalej cvičiť 30 minút každý deň, najmenej päť dní v týždni, a odrezávaním prázdnych kalórií z vašej stravy.