Vhodnosť

Cvičenie nôh pre štvorhlavý sval s odporovými pásmi

Cvičenie nôh pre štvorhlavý sval s odporovými pásmiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Sedací lis na nohavice so stuhou posilňuje vaše štvorhlavé svalstvo.

Jupiterimages / Comstock / Getty Images

Užitočné cvičebné nástroje sú cvičebné alebo odporové pásy. Odporové pásmo môžete použiť na napodobnenie mnohých strojov na silový tréning. Namiesto použitia zariadenia na predlžovanie nôh, stroja na lisovanie nôh a drepového stojana v telocvični použite cvičebnú skupinu v alternatívnom cvičení pre vaše štvorhlavé svalstvo.

Vyberte si svoje kapely

Cvičebné pásky sú k dispozícii v rôznych štýloch. Niektoré sú ploché a iné sú vyrobené so zaoblenými rúrkami. Niektoré skupiny majú kľučky, zatiaľ čo iné nie. Ak máte alergiu na latex, použite prúžok bez latexu. Pásiky sú tiež dostupné v rôznych úrovniach odporu od ľahkých až po ťažké. Vyberte odpor, ktorým ste schopní vykonať jednu až tri sady každého cvičenia. Vykonajte 8 až 12 opakovaní v sade.

Squat to von

Squat posilňuje vaše štvorhlavé svalstvo a iné svaly dolnej časti tela, ako sú vaše klzáky a hamstringy. Položte stred pásu na podlahu a postavte sa oboma nohami na pás s nohami umiestnenými od seba. Kapela zostane na svojom mieste najlepšie, keď je pod oblúkom nôh. V každej ruke držte rukoväť alebo koniec pásky a ruky držte rovno po bokoch. Chcete pocítiť odpor v kapele v tejto počiatočnej polohe, takže ak má kapela uvoľnenie, omotajte ju viac okolo rúk. Nadýchnite sa, ohnite kolená a boky znižujte tak, aby boli stehná rovnobežné s podlahou. Keď to robíte, majte kolená na pätách. Výdych a návrat do stojacej polohy.

Do Leg Presses

Sedací lis na nohu posilňuje vaše štvorhlavé svalstvo po jednej nohe. Posaďte sa na podlahu alebo na nízku lavicu. Pravá noha je ohnutá pravou nohou na podlahe. Ľavá noha je ohnutá tak, že chodidlo leží mierne nad podlahou a stred pásu je pod oblúkom ľavej nohy. V každej ruke držte koniec pásky. Vydýchnite a vyrovnajte ľavú nohu, keď tlačíte proti odporu kapely. Pri predlžovaní nohy sa snažte udržiavať nohu v línii s bokom. Nadýchnite sa, ohnite koleno a vráťte sa do východiskovej polohy. Pre rovnaký tréning vykonajte na každej nohe rovnaký počet stlačení nôh.

Predĺžte si nohu

Predĺženie stojacich nôh izoluje štvorhlavý sval naraz. Jeden koniec pásu je bezpečne priviazaný k podpere, ako je napríklad suterénny nosník, pohovka alebo robustná noha stola. Druhý koniec pásky je zabalený a zviazaný okolo pravého členka. Tvár smerom od podpernej základne s pravým kolenom a pravou nohou zdvihnutou za vami. Váhu vyvážite na ľavej nohe, ktorá je zarovnaná priamo pod ľavým bokom. Pri výdychu narovnajte pravú nohu a pritiahnite ju k pásiku, kým nebude pravá noha úplne rovná. Mali by ste skončiť pravou nohou mierne pred vami. Pri vdychovaní ohnite pravé koleno a vráťte sa do východiskovej polohy. Znovu vykonajte na každej vetve rovnaký počet predĺžení.

Pridajte nejaké výpady

Stály výpad s pásom odporu posilňuje vaše spodné telo sústredením sa na vaše štvorhlavé svalstvo. Toto cvičenie na posilnenie jednej nohy sa začína pásom na podlahe a pravou nohou uprostred pásma. Nechajte pás ležať pod oblúkom pravej nohy a v každej ruke držte koniec. Postavte ľavú nohu približne 2 stopy za vami. Udržujte obe sady prstov smerom dopredu a chodidlá umiestnite bokom od seba. Vdýchnite, ohnite obe kolená a nižšie do výpadu. Spúšťajte sa, až kým vaše pravé stehno nebude rovnobežné s podlahou. Pri výdychu vyrovnajte obe nohy, aby vyšli z výpadu. Urobte rovnaký počet pľúc s každou nohou v prednej polohe.