Vhodnosť

Do nohy zvyšuje spaľovanie stehien tuk?

Do nohy zvyšuje spaľovanie stehien tuk?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zvyšovanie nôh pomôže tónovať vaše stehná.

Fotodisc / Digital Vision / Getty Images

Vlhké stehná sú pre mnohých ľudí primárnymi cieľovými oblasťami, takže je nešťastné, že počet zdvihov nôh, ktoré urobíte, nemusí na vašom stehennom tuku nijako prepadnúť. Cvičením nemôžete zacieľovať na odbúravanie tukov v konkrétnych oblastiach; môžete stratiť iba celkový telesný tuk. S pokračujúcim cvičením a rozumnou stravou však nakoniec stratíte stehenný tuk. Zvyšovanie nôh vám navyše môže pomôcť pri tónovaní stehenných svalov, vďaka čomu sú pevnejšie a možno štíhlejší. Zvýšenie nôh tiež pomôže spáliť kalórie, čo prispieva k chudnutiu.

Druhy Leg Legais

Zvyšovanie nôh sa môže vykonávať horizontálne alebo vertikálne. Na chrbte sú vedené vodorovné zdvihy nôh. Ak chcete udržať nohy rovno, použite bedrové a stehenné svaly na zdvihnutie nôh z podlahy a tiež zapojenie brušných svalov. Ak chcete zvislú nohu zdvihnúť, pridržiavajte sa tyče alebo kusu cvičebného náradia nad hlavou, aby ste sa zavesili, a potom zdvihnite nohy, kým nie sú čo najbližšie k rovnobežnej s podlahou. Vertikálne zvyšky nôh vyžadujú viac námahy ako horizontálne zvyšky nôh a okrem vašich stehien a brušných svalov tiež cvičia svaly na chrbte a hrudníku. Pri obidvoch typoch zdvíhania nôh ohnite kolená a zdvíhajte nohy, ak je cvičenie inak príliš ťažké.

Úspešné cvičenie

Aj keď zvyšovanie nôh samo o sebe pravdepodobne zníži celkový telesný tuk - vrátane tuku v stehne -, môže byť dôležitou súčasťou väčšej rutiny pri cvičení. Ak chcete spaľovať viac kalórií, aby ste schudli a tukom, vykonávajte kardiovazy najmenej 30 minút denne po väčšinu dní v týždni. Zvyšovanie nôh môže byť súčasťou vášho programu silového tréningu, ktorý vám pomôže budovať svalovú hmotu. Pokúste sa urobiť 20 až 30 minút silového tréningu najmenej dvakrát týždenne. Aj keď sú lákavé, neobmedzujte silový tréning na vaše nohy - pre optimálne výsledky pracujte tiež na rukách, jadre, chrbte, ramenách a hrudi.

Strata tukov a spotreba kalórií

Ak chcete stratiť celkový telesný tuk, vrátane tuku na stehnách, musíte minúť viac kalórií, ako ste strávili. Presnejšie povedané, musíte spáliť 3 500 kalórií viac, ako si beriete, aby ste stratili 1 libru. Ale neskúšajte schudnúť cez noc príliš veľa. Na dosiahnutie dlhotrvajúcich výsledkov sa odporúča rovnomerné, mierne chudnutie. Silový tréning, hoci je dôležitý pre udržanie svalového tonusu a zvýšenie vášho metabolizmu, nespáli veľa kalórií. Na zníženie obsahu tuku v stehnách sa pravidelne zapájajte do spaľovania kalórií, ako je beh alebo plávanie.

Čo jete, na čom záleží

Vaša strava je jedným z najdôležitejších faktorov na dosiahnutie zdravej váhy a odbúravania tukov. Môžete prísť o 1 libru týždenne jednoducho tým, že každý deň spotrebujete 500 kalórií. Rovnako ako pri cvičení, stabilita a umiernenosť vo vašej strave sú kľúčmi k dlhodobému chudnutiu. Postupne zlepšujte svoju stravu tak, aby obsahovala viac čerstvej zeleniny a ovocia a menej spracovaných alebo vyprážaných potravín. Táto stratégia robí vaše stravovacie zmeny udržateľnými a znižuje pravdepodobnosť, že vypadnete z vagóna.


Pozri si video: Cviky AniFitt s vlastnou váhou na hltanie kalórií a spaľovanie tukovpre začiatočníkov (August 2022).