Športové

Ako byť menej unavený v basketbale


Vylepšite kondicionovanie cvičením navyše.

Creatas / Creatas / Getty Images

Basketbal je intenzívny a náročný šport, ktorý musíte hrať, pretože musíte mať vytrvalosť, aby ste boli schopní zvládnuť 40-minútovú konkurenciu a aby ste mohli rýchlo šprintovať, skákať a meniť smery. Ak chcete stav pre šport, musíte sa zmestiť do tréningu mimo vašich bežných tréningov. Vaše kondičné cvičenia by mali zahŕňať rôzne typy sprintov, ako aj športové kondicionovacie cvičenia, ktoré napodobňujú to, čo budete robiť počas hier. Okrem toho sa o svoje telo starajte, aby bolo správne naplnené a hydratované.

Tréning kondicionovania

1.

Vykonajte kondičné cvičenie tri dni v týždni. Medzi jednotlivými kondičnými tréningami si dajte jeden až dva dni voľna. Každé cvičenie začnite 10- až 15-minútovým dynamickým zahrievaním a pripravte svoje telo na aktivitu.

2.

Kompletné tri sady 17s. Vŕtačka zo 17 rokov vyžaduje, aby ste celkom 17krát bežali od vedľajšej k vedľajšej pozícii. Ak nemáte súd, vyložte dva kužele vzdialené asi 30 metrov a medzi nimi sprintu dozadu a dopredu. Medzi jednotlivými sadami odpočívajte asi 90 sekúnd.

3.

Vyplňte tri sady vŕtačky X-out. Začnite v jednom rohu basketbalového ihriska a začnite diagonálnym sprintom do opačného rohu. Akonáhle sa dostanete do rohu, defenzívne skĺznuť dole po základnej línii do rohu na druhej strane ihriska. Znova sa otočte a šprinte dozadu do opačného rohu a potom defenzívne posuňte späť do rohu, kde ste začali. Medzi jednotlivými sadami odpočinku asi 60 sekúnd.

4.

Vykonajte tri sady vŕtačky na úpravu lakťa. Popadnite basketbal a postavte sa za lakťom pruhu s voľným hodom otočeným k košíku. Výbuch smerom k koši, dribling a dokončenie usporiadania. Získajte svoj vlastný odraz a sprintu na opačný lakeť a potom sa otočte a vykonajte rozloženie z druhej strany. Pokračujte, kým nezačnete robiť 15 rozložení. Medzi jednotlivými sadami nechajte odpočinok 90 sekúnd.

Starostlivosť o vaše telo

1.

Získajte osem hodín spánku každú noc. Podľa vedcov na klinike Stanford Sleep Disorders Clinic bude mať množstvo spánku významný vplyv na čas sprintu a presnosť streľby.

2.

Zostaňte hydratovaní pitnou vodou pred, počas a po tréningu, tréningoch a hrách. Dehydratácia spôsobí, že budete unavení a tiež nepriaznivo ovplyvní vašu výkonnosť. Americká rada pre fitness odporúča prijať 17 až 20 uncí dve až tri hodiny pred tréningom a potom ďalších 8 uncí 30 minút tesne pred tým. Počas tréningu užívajte 7 až 10 uncí každých 10 až 20 minút a potom 8 uncí ihneď po dokončení.

3.

Konzumujte dostatok potravín, aby vaše telo bolo správne poháňané pre konkurenciu. Užívajte si sacharidy a chudé bielkoviny dve až štyri hodiny pred tréningom, tréningom alebo hrou. Ihneď po vašich hrách predĺžte čas zotavenia tým, že si vezmete jedlo s uhľohydrátmi a bielkovinami.

Potrebné veci

  • basketbal
  • Basketbalové ihrisko

Tip

  • Po začatí basketbalovej sezóny znížte frekvenciu kondičného tréningu dvakrát za týždeň. Vyhnite sa plánovaniu kondičných cvičení deň pred zápasom.

Výstraha

  • Pred začatím kondicionačného alebo cvičebného programu navštívte lekára a získajte fyzickú záťaž.