Vhodnosť

Ľahkosť a slabosť počas tréningu

Ľahkosť a slabosť počas tréninguWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ľahkosť počas tréningu môže naznačovať vyčerpanie z tepla.

Hemera Technologies / AbleStock.com / Getty Images

Cvičenie môže prispieť k fyzickému zdraviu a pocitu pohody, ale ak sa počas cvičenia cítite byť slabí alebo slabí, môže to znamenať niekoľko potenciálnych problémov. Siahajú od jednoduchých situácií, ako je napríklad nízka hladina cukru v krvi a potreba občerstvenia, až po zložité zdravotné problémy. Ak sa počas cvičenia cítite byť slabí a slabí, zastavte činnosť a nájdite bezpečné miesto na sedenie a odpočinok pri posudzovaní situácie. Pokračovanie v tréningu môže mať za následok zranenie.

Sledujte svoje srdce

Keď cvičíte, srdce tvrdo pracuje na zásobovaní aktívneho svalu krvným obehom. Ak počas tréningu intenzívne pracujete a potom si náhle urobíte prestávku medzi sadami, sprinty alebo opakovaniami, toto náhle zníženie krvného obehu môže spôsobiť, že sa budete cítiť bezhlavo a slabo. Pretože vaše krvné cievy sú stále vyvíjané z námahy, pokles krvného tlaku spôsobuje ľahkosť a slabosť. Ak však tieto pocity zažívate počas súpravy, nie medzi jednotlivými sadami, môže to znamenať vážny problém so srdcom a môže byť potrebná lekárska starostlivosť.

Stabilizujte krvný cukor

Hypoglykémia alebo nízka hladina cukru v krvi sa objavuje, keď mozog nedostal dostatok glukózy na správne fungovanie. Ak pracujete namáhavo a nespotrebujete dostatočné množstvo kalórií, podľa lekárskeho centra University of Maryland by to mohlo viesť k nízkej hladine cukru v krvi. Môžete sa cítiť slabí, bezhlaví alebo sa môžu chvieť alebo máte závraty. Jesť zdravé občerstvenie, ako sú orechy, bobule alebo zelenina, vám môže pomôcť udržať hladinu cukru v krvi stabilnú počas celého dňa, a to aj počas tréningu. Ak je to rutinný problém, navštívte lekára, aby skontroloval hladinu glukózy.

Dajte si pozor na prehriatie

Podľa lekárskeho centra Univerzity v Marylande je podľa zákona University of Maryland pripísateľná únava a slabosť počas tréningu. Keď je telo príliš horúce, potenie nepostačuje na to, aby sa vaša teplota udržala pod kontrolou. Ak ste nepili dostatok tekutín alebo ak ste sa nadmerne potili a stratili príliš veľa prírodnej soli tela, vyčerpanie z tepla môže spôsobiť, že sa budete cítiť bezhlavo a slabo. Ak máte podozrenie na vyčerpanie z tepla, navštívte lekára, pretože neliečené vyčerpanie z tepla môže viesť k život ohrozujúcim úpalom. Aby ste sa ochránili, vypite veľa vody a vyhnite sa cvičeniu počas teplejších častí dňa.

Porozumieť závažným komplikáciám

Počas cvičenia sa cítite bezhlavo alebo slabo. Môže naznačovať závažnejšie zdravotné problémy, ktoré si vyžadujú lekársku starostlivosť. Asociácia svalovej dystrofie uvádza, že pocity únavy alebo únavy počas cvičenia, známe tiež ako cvičebná neznášanlivosť, možno pripísať svalovým poruchám. Extrémna slabosť nôh, sprevádzaná ďalšími príznakmi, vrátane bolesti nôh a tmavého moču, by podľa klinického posudku mohla naznačovať stav svaloviny známy ako rabdomyolýza.

Zdroje (3)