Vhodnosť

Ľahká vychádzková obuv


Nájdenie dobrej vychádzkovej obuvi vám pomôže zostať fit.

Obrázky George Doyle / Stockbyte / Getty

Dobrá ľahká vychádzková obuv má veľa funkcií. Najdôležitejšie je, že nie sú ťažké, vďaka čomu sú pohodlné na behanie na veľké vzdialenosti. Medzi ďalšie dôležité vlastnosti dobrej ľahkej vychádzkovej obuvi patrí dobrá podpora oblúka a elegantný štýl. Vychádzková obuv ponúka menšie tlmenie ako bežecká obuv, ale poskytuje technológiu riadenia pohybu a stability, ktorá chráni chodidlo pri dlhých prechádzkach. Ťažká topánka môže spôsobiť únavu pri chôdzi, takže ľahšie topánky majú tendenciu byť obľúbenejším výberom pre vážnych chodcov.

Šírka a dĺžka

Pri nákupe ľahkej vychádzkovej obuvi zvážte tvar a veľkosť chodidiel vrátane šírky a dĺžky. Príliš široká alebo úzka obuv môže spôsobiť nepohodlie a zranenie. Bežné problémy spojené s nevhodnou šírkou a dĺžkou zahŕňajú pľuzgiere a mozoly. Uistite sa, že zvolená topánka poskytuje dostatočný priestor pre prsty na nohách. Toto by mala byť šírka miniatúry medzi koncom topánky a špičkou.

Arch podpora

Nájdite ľahkú vychádzkovú obuv, ktorá podporuje typ oblúka. Každá osoba má iný oblúk, ktorý všeobecne spadá do troch kategórií: neutrálne, nízko klenuté a vysoko klenuté nohy. Akonáhle určíte typ oblúka, môžete si vybrať topánku, ktorá poskytne najlepšiu stabilitu pre váš oblúk bez namáhania kĺbov a svalov pri chôdzi. Predajca obuvi vám môže pomôcť pri výbere typu oblúka pri výbere obuvi.

Priedušnosť

Vyberte ľahkú vychádzkovú obuv, ktorá je priedušná. Priedušné membrány môžu byť zo sieťoviny alebo môžu obsahovať vodotesné membrány alebo výstelku. Ak plánujete prechádzku v oblastiach, kde môže byť vlhké počasie, zvážte nepremokavý materiál. Topánky vyrobené zo všetkej usne sú menej priedušné ako topánky kombinujúce syntetickú sieť a kožu alebo topánky vyrobené zo všetkých syntetických materiálov. Syntetické topánky sú tiež najľahšie.

Podpora

Vyberte topánku, ktorá je pohodlná, ale nie je tesná. Obuv sa po krátkom nosení natiahne a rozšíri. Dobrá topánka poskytne svetlo až stredný odpor, keď otočíte topánku od päty po špičku. Tlmenie nárazov nie je také dôležité, ako mať nízkoprofilovú pätu s miernym skosením na vonkajšej strane päty v ľahkej vychádzkovej obuvi. Stabilizuje chodidlo a členok počas chôdze a podporuje správne údery chodidla. Skontrolujte, či je topánka pohodlná a cítite sa dobre, keď v nej chodíte.