Športové

Zoznam cvičení pre mužských baletných tanečníkov na zdvíhanie dievčat


Mužské baletné tanečníky začleňujú do svojho režimu ďalšiu silovú prácu.

Jupiterimages / Liquidibrary / Getty Images

Aj keď to môžu byť ruky a ramená, ktoré sa zdajú byť nápomocné pri práci, keď mužský baletný tanečník zdvihne svojho ženského partnera, v skutočnosti to vyžaduje svalovú silu v celom tele. Podľa Roberta Fairchilda, hlavného tanečníka baletu v New Yorku, je základná sila nevyhnutná na to, aby bolo možné držať dievča nad hlavou na rôznych pozíciách. Preto pri zostavovaní tréningu na zlepšenie vašej schopnosti zdvihnúť tancujúceho partnera zahrňte viacbodové celotelové cvičenia, ktoré užšie napodobňujú požiadavky zdvíhania v balete.

Rôzne typy klieští

Fairchild poznamenáva, že používa rôzne kliky, aby posilnil svaly hornej časti tela a jadra a zlepšil stabilitu ramien. Tradičný prívesok spočíva v položení rúk na zem tesne za šírku trupu. Ak sa chcete viac zamerať na ramená a tricepsy, ktoré sú dvomi svalmi silne zodpovednými za zdvíhanie ženského partnera nad hlavou, dokončite kliky s tricepsom položením rúk priamo pod línie vašich ramien. Keď spúšťate a zdvíhate telo, stiahnite si brušné svaly a klzáky, aby ste si udržali trup v priamej línii so stehnami.

Down Down Dog

Down Down Dog je cvičenie jogy, ktoré vytvára silu v ramenách, pažiach a jadre a súčasne zlepšuje pružnosť v glute a hamstring. Začnite s rukami a kolenami, s kolenami pod boky a rukami mierne pred plecami. Zdvihnite kolená z podlahy a narovnajte si nohy a potom si narovnajte ruky. Vaše klzáky by mali smerovať k stropu a vaše telo by malo vytvárať tvar v. Držte polohu jednu až tri minúty a potom kolená ohnite a sklopte k podlahe. Fairchild začína väčšinu svojich tréningov pomocou Down Down Dog.

Rôzne drepy

Zatiaľ čo tradičný drep účinne posilňuje vaše klzáky, hamstringy, štvorhlavce a teľatá, zefektívňuje cvičenie pri zdvíhaní partnera tým, že namiesto toho robí cvičenie nad hlavou a drep na tlačové cvičenia. Vrchné drepy kladú značný dopyt na všetky svaly v jadre. Váženú činku držte nad hlavou, lakte úplne vytiahnuté a ruky umiestnené na lište širšie ako ramená. Keď robíte drepy, držte tyč v tejto polohe. Balet Hub tiež odporúča cvičenie squat-to-press, ktoré si vyžaduje pár činiek. Postavte chodidlá do polohy vretien tak, aby sa vaše päty navzájom dotýkali a prsty boli nasmerované von. Držte činky pri hrudi. Sklopením kolien spustite dolnú štvrtinu. Keď vstávate z drepu, stlačte súčasne činky nad hlavu, akoby boli vaším partnerom. Zložte ich späť na hruď a pripravte sa na ďalšie opakovanie.

Zdvíhanie s pásmi

Pri cvičení zdvíhaním baletu používajte cvičebný pás. Postavte nohy do šírky ramien a postavte sa na stred pásu tak, aby ste mohli držať každý koniec pásu v rukách. Začnite rukami na pleciach lakťami nadol po bokoch. Ruky pritlačte nad hlavu a uhlopriečkou tak, aby boli nad pravým ramenom, potom ich sklopte nad ľavým ramenom a potom ich sklopte späť. Dokončite všetky opakovania jedným smerom a potom prepínajte strany, zatlačte nad hlavu a cez vaše ľavé rameno a posuňte ruky k pravému ramenu.