Vhodnosť

Ako dlho je potrebné zahriať sa pred chôdzou na bežeckom páse?


Zahrejte sa správne, aby ste zaistili dobré cvičenie.

Photos.com/PhotoObjects.net/Getty Images

Chôdza na bežiacom páse nie je intenzívnym cvičením, koniec koncov je chôdza často používaná ako zahrievacia vrstva pre iné cvičenia. To však neznamená, že by ste sa nemali zahriať skôr, ako začnete chodiť. Presná dĺžka zahrievania bude závisieť od toho, ako dlho trvá niekoľko základných cvičení.

účel

Možno budete horlivo zasiahnutí na bežiacom páse a chodiť, ale je dôležité uvoľniť vaše telo do cvičenia. Podľa Americkej rady pre cvičenie sa zahrievaním pripravuje telo na „stimulačnú fázu cvičenia“. Vaše zahrievanie by malo - ako to napovedá názov - zahriať telo a stimulovať časti tela, ktoré budete používať pri chôdzi. Tým sa zvýši prietok krvi do týchto oblastí a zníži sa pravdepodobnosť zranenia.

Čas

Zahrievanie pred tréningom by malo pozostávať zo šiestich základných cvičení, ktoré pracujú s dolnou časťou tela, jadra a ramien. Strávte asi 30 sekúnd na každom cvičení. Týmto sa celkový čas na zahrievanie zvýši na asi tri minúty. Ak chcete, môžete dĺžku času mierne predĺžiť, ale pre pešie cvičenie bude postačovať zahrievanie v rozmedzí od troch do piatich minút.

Cvičenie

Začnite v stojacej polohe a pri každom členku urobte šesť až osem členkových kruhov v oboch smeroch. Potom sa presuňte na hojdačky nôh tým, že stojíte na jednej nohe a kývate druhou prednou časťou dozadu po dobu 15 až 20 opakovaní. Postupujte pri rovnakom počte pohybov nôh v tvare ôsmich, pri ktorých si pri pohybe nohou vysledujete vzor z obrázka 8. Prejdite na panvové slučky. S rukou na bokoch a na šírke nôh od seba mierne pokrčte kolená a boky otáčajte 10krát oboma smermi. Ďalej roztiahnite ruky a vykonávajte 10 až 12 pomalých, dozadu smerujúcich ramien. Nakoniec vykonajte skoky hula-hoop. Hop na miesto na oboch nohách s hlavou a ramenami vpred a potom otočte nohy doľava a späť doprava zakaždým, keď hop na celkom 20 chmeľu.

Dôležité informácie

Porozprávajte sa so svojím lekárom, ak sa pri chôdzi na bežiacom páse vyskytujú bolesti, napriek tomu, že sa správne zahrievate. Môže to byť spôsobené mnohými faktormi vrátane vašej biomechaniky. Váš lekár vám v tejto situácii môže najlepšie diagnostikovať a poradiť.

Vyvarujte sa nutkaniu preskočiť zahrievanie. Aj keď to z krátkodobého hľadiska môže ušetriť trochu času, ak sa zraníte, stratí to omnoho viac času.

Foto Kredity

  • Photos.com/PhotoObjects.net/Getty Images