Vhodnosť

Ako stratiť 10 libier bez toho, aby ste veľa cvičili


Ak chcete schudnúť, musíte spáliť viac kalórií, ako konzumujete.

Obrázky George Doyle / Stockbyte / Getty

Ak chcete schudnúť, musíte spáliť viac kalórií, ako konzumujete. Prirodzene, čím aktívnejší ste, tým viac kalórií spálite. Pri starostlivom plánovaní je však možné schudnúť bez toho, aby ste veľa cvičili, pokiaľ sa budete držať pravidla „viac kalórií ako kalórií“. Ako vždy, poraďte sa so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti pred začatím plánu na chudnutie alebo chudnutie.

Kúpte si počítadlo kalórií alebo si stiahnite aplikáciu pre svoj smartfón, aby ste mali prehľad o svojom kalorickom príjme. Budete tiež potrebovať nejaký spôsob, ako zaznamenať svoj príjem, a to buď v denníku potravín, v počítačovej tabuľke alebo v aplikácii pre smartfóny. Mnoho aplikácií pre smartfóny, ktoré vám hovoria o kalorickej hodnote potravín, bude tiež sledovať váš denný príjem. Niektoré populárne aplikácie zahŕňajú LoseIt!, MyFitnessPal a Calorie Counter by Fat Secret.

Zistite svoj BMI a vypočítajte počet kalórií, ktoré musíte schudnúť. Aplikácie môžu vypočítať túto hodnotu za vás, alebo ju môžete nájsť na vlastnú päsť online. Priemerná dospelá žena s mierne aktívnym životným štýlom spotrebuje okolo 1 800 kalórií denne. Ak chcete schudnúť, väčšina žien bude musieť obmedziť množstvo kalórií na 1 400 až 1 500 kalórií. To predstavuje tri jedlá s obsahom približne 400 kalórií, z ktorých každý má pár od 100 do 150 kalórií. Zníženie príjmu kalórií o 300 kalórií alebo viac za deň vedie k úbytku hmotnosti asi 1 libra za týždeň.

Obmedzte svoje kalórie. Mnoho ľudí, ktorí zápasia s chudnutím, nevie, koľko kalórií konzumuje. Aj veľa tzv. Zdravých potravín má stále veľmi vysoký obsah kalórií. Napríklad kurací šalát v McDonald's s dresingom môže byť až 620 kalórií. Vyprážané jedlá, zákusky a neošetrené mäso vám môžu ľahko prekročiť denný obsah kalórií v jednom jedle. Čerstvé je najlepšie. Ovocie a zelenina majú prirodzene nízky obsah kalórií a vytvárajú veľké občerstvenie.

Stlačte v malom cvičení, kde môžete. Aj keď môžete schudnúť bez toho, aby ste sa riadili formálnym fitness programom, malý pohyb navyše počas dňa vám môže pomôcť dosiahnuť rýchlejšie ciele na chudnutie. Zaparkujte ďalej od svojej kancelárie alebo pred obchodom, aby ste si za deň dali trochu chôdze. Vezmite schody namiesto výťahu. Dokonca aj hrací čas s deťmi alebo psom sa kvalifikuje ako cvičenie. Aby sme to uviedli do perspektívy, iba jedna hodina domácej práce spaľuje okolo 185 kalórií.

Položky, ktoré budete potrebovať

 • Kalkulačka počítadiel alebo aplikácia

 • Denný denný príjem kalórií

  • Tip

   • Väčšina programov na chudnutie zlyhá, pretože ľudia sa s nimi ťažko držia. Uschovajte si svoju kalórie počítadlo a denník so sebou vždy, aby ste neprekročili svoje denné limity. Opäť platí, že ak máte v telefóne aplikáciu, je to oveľa jednoduchšie. Pri jedle nezabudnite počítať kalórie. Mnoho reštaurácií uvádza kalórie vo svojich ponukách a väčšina aplikácií na chudnutie obsahuje zoznam obľúbených položiek ponuky reštaurácie.

   Výstraha

   • Nevzdávaj sa! Ďalším dôvodom, prečo programy na chudnutie zlyhajú, je to, že ľudia sa vzdajú, keď okamžite nevidia výsledky alebo podvádzajú. Daj tomu čas. Nevážte sa viac ako raz týždenne. Ak jeden deň prekročíte svoj limit kalórií, nasledujúci deň sa môžete vrátiť späť na trať.

   Pozri si video: The Vietnam War: Reasons for Failure - Why the . Lost (Júl 2020).