Vhodnosť

Ako stratiť 20 libier na stacionárnom bicykli


Čím je pedál ťažší, tým viac kalórií spálite na stacionárnom bicykli.

Obrázky George Doyle / Stockbyte / Getty

Cyklistika je jednou z najlepších foriem cvičenia. Spáli tuk, zostruje vašu myseľ a zdvihne vašu náladu. Okrem toho udržuje stres na uzde. Zlepšené fyzické kondicionovanie, vyššia vytrvalosť a lepšie kardiovaskulárne zdravie sú len niektoré z jeho mnohých výhod. Ak dávate prednosť cvičeniu v interiéri, môžete vždy použiť stacionárny bicykel. Na kĺboch ​​a horákoch je ľahké kalórie. S disciplínou a odhodlaním by ste mohli stratiť neuveriteľných 20 libier do niekoľkých týždňov.

Vyskúšajte Intervalové tréningy

Intervalový tréning má väčší vplyv na váš srdcový rytmus, metabolizmus a kardiovaskulárnu kondíciu v porovnaní s cyklami v rovnovážnom stave. Striedaním krátkeho, intenzívneho záblesku cvičenia a nízko alebo stredne intenzívnym cyklom spaľujete viac kalórií a tuku. Väčšina stacionárnych bicyklov má prednastavené tréningy, ktoré zahŕňajú intervaly.

Štúdia publikovaná v aplikovanej fyziológii, výžive a metabolizme porovnávala cyklovanie strednej intenzity a tréning intervalov sprintu. Mladé dospelé ženy s nadváhou, ktoré uskutočňovali tri týždenné sprintingové stretnutia, zaznamenali v porovnaní so stredne veľkou intenzitou cyklistickej skupiny väčšie straty tukov.

Ak chcete maximalizovať spaľovanie tukov, začleňte intervaly do svojich cyklistických postupov. Napríklad môžete šliapať pomalým tempom na jednu alebo dve minúty, zvýšiť rýchlosť a odpor o 30 sekúnd, ísť na ďalšie dve minúty ľahko a opakovať. Pokračujte v striedaní rýchlosti a vzdialenosti po dobu 15 až 20 minút.

Pridajte Tabata do mixu

Väčšina ľudí spája Tabatu s plyometrikou a cvičeniami s telesnou hmotnosťou. Túto tréningovú metódu je možné použiť aj na stacionárne bicyklové tréningy. Znamená to, že sa budete tlačiť tak tvrdo, ako je to možné, po dobu 20 sekúnd, odpočinku po dobu 10 sekúnd a potom od začiatku. Najlepšie na tom je, že jedna relácia trvá iba štyri minúty.

Tabata zvýši váš metabolizmus a nechá vás dýchať. Je to jeden z najlepších spôsobov, ako spáliť kalórie a zvýšiť svoju výdrž. Tento protokol HIIT zvyšuje VO2max (maximálna absorpcia kyslíka), takže kalórie kalibrujete počas a po cvičení.

Podľa časopisu Journal of Diabetes Research môže intervalový tréning s vysokou intenzitou znížiť celkovú hmotnosť tuku a viscerálny brušný tuk v kratšom čase v porovnaní s predĺženým tréningom so strednou intenzitou. Viscerálny tuk sa obaľuje okolo vašich vnútorných orgánov, čo vedie k inzulínovej rezistencii, srdcovým chorobám, zápalom a predčasnej smrti. Preto Tabata a ďalšie vysoko intenzívne tréningy prospievajú celému zdraviu, nielen pasu.

Zmiešajte to

Stacionárne bicykle ponúkajú širokú škálu prednastavených tréningov, od rýchlostných intervalov až po kontrolu srdcovej frekvencie, stúpanie do kopca a spaľovanie tukov. Všetko, čo musíte urobiť, je zadať váš vek, telesnú hmotnosť, úroveň obtiažnosti a požadované trvanie cvičenia na konzole. Napríklad môžete začať s rýchlostnými intervalmi a po dokončení prejsť na jazdu v ustálenom stave.

Miešanie tréningovej rutiny udrží vaše svaly hádať a zabráni plošinám. Navyše je to väčšia zábava! Keď sa snažíte schudnúť a držať sa svojich tréningov, nuda je váš najhorší nepriateľ.

Vypite šálku kávy

Ďalším spôsobom, ako zvýšiť svoje výdavky na energiu, je vypiť kávu skôr, ako zasiahne telocvičňu. Kofeín zvyšuje srdcový rytmus a kalórie spálené počas tréningu. Zároveň zlepšuje mentálne zameranie a dodáva energiu vášmu telu, čo vám umožní pracovať ťažšie. Jeden šálka kávy urobí trik.

V štúdii pálili subjekty, ktoré konzumovali kofeín pred tréningom na bicykli, o 15 percent viac kalórií v porovnaní so skupinou s placebom. Táto prírodná zlúčenina funguje dobre vďaka svojim termogénnym účinkom. V podstate zvyšuje teplotu tela tela a pomáha tak spaľovať viac kalórií.

Nie je určené, aby ste túto stratégiu používali, ak ste citliví na stimulanty. Tí, ktorí cvičia neskoro večer, môžu mať kvôli kofeínu problémy so spánkom.

Najlepšie výsledky dosiahnete znížením denného príjmu kalórií a vyčistením stravovania. Cyklistika na stacionárnom bicykli vám môže pomôcť stratiť 20 libier alebo viac, ale na tom, čo jete, záleží tiež. Dobrá výživa a pravidelné cvičenie sú rovnako dôležité.