Vhodnosť

Ako stratiť 25 libier rýchlo bez tabletiek


Schudnutím a zmenou hmotnosti budete schudnúť.

Creatas Images / Creatas / Getty Images

Pravdepodobne budete úspešní pri chudnutí, keď budete mať čas na to, aby ste pochopili, aké návyky viedli v prvom rade k nechcenému nárastu hmotnosti. Úprava zvyklostí je ďalšou dôležitou súčasťou procesu chudnutia. Prvá vec, ktorú musíte stratiť, je váš súčasný prístup k strave a cvičeniu. Zmena návykov tak, aby zahŕňala pravidelnú fyzickú aktivitu a menej kalórií, vám pomôže rýchlo schudnúť.

Uchovávajte denné záznamy o svojom jedle, príjmoch kalórií a činnostiach. Denný záznam vám pomôže odhaliť akékoľvek vzorce nezdravých stravovacích návykov. Okrem toho, ako sa dozviete, ako a čo jete, môže záznam ukázať, ako trávite čas. Napríklad si môžete všimnúť, že váš rozvrh je taký plný, že spôsobuje neprimeraný stres a sťažuje cvičenie alebo vyhýbanie sa bežným jedlám. Sledujte perom a papierom alebo použite jednu z mnohých aplikácií dostupných online.

Stanovte realistický termín na chudnutie. Termín môže pomôcť zvýšiť vašu zodpovednosť a motiváciu. Napríklad, ak máte stretnutie na vysokej škole prichádzajúce do 14 týždňov, môžete sa snažiť stratiť 2 libier týždenne.

Cvičte najmenej štyrikrát týždenne počas 45 až 60 minút vrátane kardiovaskulárneho cvičenia a nácviku odolnosti voči celému telu. Intenzívne cvičenie je jedným z najlepších spôsobov, ako podporiť chudnutie. Ak je ťažké blokovať 60 minút naraz, skúste cvičiť 30 minút ráno a potom znova 30 minút večer. Pravidelne menite rutinu, pretože sa telo rýchlo prispôsobuje. Vaša kalorická popálenina sa zníži, keď sa vaše telo prispôsobí každému cvičeniu.

Jedzte veľa komplexných uhľohydrátov bohatých na vlákniny vrátane ovocia, zeleniny a celých zŕn. Nájdite kreatívne spôsoby, ako začleniť ovocie a zeleninu do každého jedla a občerstvenia. Namiesto rafinovaných uhľohydrátov, ako je biely chlieb a cestoviny, si vyberte celé zrná, ako je quinoa alebo hnedá ryža. Tým sa vykoľajia vaše ciele na chudnutie. Obsah vlákniny a vody v celých zrnách, ovocí a zelenine vám pomôže znížiť celkový príjem kalórií tým, že sa budete cítiť dlhšie plnší.

Položky, ktoré budete potrebovať

 • Potravinový denník

 • Kúpeľňa stupnice

 • kalendár

  • Tip

   • Skontrolujte kalendár a podľa potreby vykonajte úpravy, aby ste sa mohli zaviazať k harmonogramu nákupu potravín a cvičenia.

    Strata hmotnosti často zahŕňa zmenu hlboko zakorenených návykov. Požiadajte priateľa alebo manžela, aby sa zúčastnil na ceste k chudnutiu.

    Očakávať, že zasiahne plošinu. Neprestávajte sa pohybovať, aj keď je to mierka. Ak sa budete držať svojho plánu chudnutia, uschovajte si denník o jedle a meníte si rutinné cvičenie, ako aj intenzitu, libry začnú znova klesať.

   Výstraha

   • Skôr ako začnete s akýmkoľvek väčším plánom na chudnutie, porozprávajte sa s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti.

   Zdroje (3)