Vhodnosť

Ako stratiť 80 libier na rotopede


Cvičné kolo, cvičenie na chudnutie sa dá robiť v súkromí vášho domova.

BananaStock / BananaStock / Getty Images

Ste pripravení jazdiť? Nasadenie pedálu na (metaforický) kov môže byť skvelým spôsobom, ako schudnúť - dokonca aj veľké množstvá. Je to preto, že stacionárny bicykel môže spôsobiť, že vaše srdce bude pumpovať a váš metabolizmus bude mať tendenciu spaľovať viac tukov - bez toho, aby bol stres vyvíjaný na vaše kĺby, pretože sú to činnosti s vyšším dopadom, ako napríklad jogging, ktoré si medzi jednotlivými reláciami často vyžadujú deň odpočinku.

Je to tak preto, že načasovanie kvalitného času na stacionárnom bicykli vám pomôže dosiahnuť stratu hmotnosti 80 libier. Možno však budete musieť veci premiešať, aby ste sa nudili. Najlepšie výsledky získate, ak cyklistiku použijete iba ako súčasť vašej wellness procedúry namiesto celej veci.

Spaľujte kalórie s cyklistikou

Stacionárna cyklistika je lístok na chudnutie z jedného dôvodu: pomáha vám spáliť veľa kalórií. Spálením viacerých kalórií počas dňa sa ľahšie vytvorí kalorický deficit - „medzera“ medzi počtom kalórií, ktoré jete, a počtom, ktoré spálite, ktoré vaše telo vyplní rozložením tuku. Každých 3 500 zodpovedá približne jednej libre tuku, takže deficit 500 kalórií denne bude znamenať stratu hmotnosti jednej libry týždenne.

Koľko kalórií spálite na bicykli, závisí od úrovne intenzity. Napríklad osoba s hmotnosťou 185 libier spáli asi 310 kalórií za pol hodiny mierneho jazdenia na bicykli - a ak vážite viac ako 185 libier, spálite viac kalórií. Až do intenzívnej intenzívnej cyklistiky a rovnaká osoba s hmotnosťou 185 libier spáli 465 kalórií.

To znamená, že ak sa zmestíte do šiestich intenzívnych polhodinových tréningov týždenne, spálite ďalších 2 800 kalórií - dosť na to, aby ste pri samotnom cvičení stratili asi 0,8 libry týždenne.

Prepnite na Beat nudu

Strata hmotnosti 80 libier je dlhodobý projekt. Pretože k bezpečnému chudnutiu dochádza pri 1 až 2 librách týždenne, strata 80 libier by vás mohla trvať rok a pol. Ak po celý čas sledujete rovnaké cvičenie, nebudete sa nudiť - pravdepodobne budete mať náhornú plošinu, vysvetľuje Washington State University.

Najlepším spôsobom, ako ho prepnúť, je vyskúšať úplne inú formu kardio raz za čas - napríklad eliptické, schodiskové horolezce alebo dokonca atletické túry cez víkendy. Ak však máte radi stacionárne bicykle, kombinujte dĺžku a intenzitu tréningu. Urobte z jedného dňa intenzívne a rýchle cvičenie - povedzme rozcvičku, po ktorej nasleduje 20 minút „pretekania“ pred vašim ochladením - a nasledujúci deň potenie sa stane pokojnejšou hodinovou jazdou.

Hrať si s odporom príliš. Začnite na úrovni, ktorá sa cíti pohodlne, potom zvyšujte odpor o jednu úroveň za minútu, až kým sa nebude cítiť extrémne náročná - potom každú minútu znížte odpor na „dobehnutie“ až do konca tréningu.

Pridajte nejaké odrody

Stacionárny bicykel je skvelý spôsob, ako dostať svoje kardio, ale nemalo by to byť iba pre vás. Cyklistika posilní vaše nohy, ale pravdepodobne nebude stavať príliš chudé svalstvo - a nebude to tón vášho jadra a hornej časti tela. Vytvorte dobre zaoblenú rutinu, ktorá zahŕňa dva až tri dni celodenného silového tréningu, ako aj strečing alebo jogu kvôli flexibilite.

A ak vidíte svoju plošinu na chudnutie, uistite sa, že sa držíte diéty. Aj najnáročnejšia cyklistika nemôže kompenzovať prejedanie. Získajte stravu a cvičte pod kontrolou, a že strata 80 libier je na vás.

Pozri si video: Ako vyriešiť problém na Eurotripe? (August 2020).