Vhodnosť

Ako schudnúť dieťa a získať ploché bruško


Vylúčenie tehotenskej váhy si vyžaduje čas, takže buďte trpezliví, aby ste sa vyhli odradeniu.

Polka Dot Images / Polka Dot / Getty Images

Podľa MedlinePlus majú ženy tendenciu strácať polovicu svojej hmotnosti dieťaťa do šiestich týždňov po pôrode a do šiestich mesiacov po pôrode sa vracajú k hmotnosti pred otehotnením. Ak príliš rýchlo schudnete, môže sa váš organizmus ťažšie zotaviť z pôrodu, takže je lepšie vziať si ho pomaly a počkať, kým sa šesť týždňov nezačne vyšetrovať. Ak dojčíte, spoločnosť MedlinePlus odporúča počkať, kým bude vaše dieťa do dvoch mesiacov, než sa pokúsi schudnúť. Cvičenie a diéta so zníženým obsahom kalórií pomôžu dosiahnuť ploché brucho.

Plánujte dopredu, aby ste sa vyhli odradeniu. Podľa MedlinePlus sa snaží schudnúť a dosiahnuť plochejšiu bránicu. Najprv sa poraďte so svojím lekárom, ale plánujte, že z vášho súčasného stravovacieho plánu nakoniec zredukujete 500 kalórií denne. Keď budete jesť trochu menej, skúste sa pohybovať trochu jemnejšie - aspoň na začiatku - napríklad prechádzkou po bloku s kočíkom.

Zjedzte si cestu k chudnutiu. Zníženie množstva kalórií naruší vašu schopnosť dojčiť, takže jedlo nevynechajte. MedlinePlus odporúča jesť päť až šesť malých jedál denne vrátane raňajok. Zdravé občerstvenie, ako je ovocie a zelenina, vám môže pomôcť vyžívať sa medzi jedlami. Pite veľa tekutín, vrátane vody a nízkotučné mlieko. Vyhýbajte sa vysokokalorickým sódam a šťavám a vyhýbajte sa vyprážaným, sladkým alebo mastným jedlám.

Dojčite a schudnite. Detská nemocnica McLane uvádza, že samotné dojčenie môže spáliť až 500 kalórií za deň, takže je to účinný spôsob, ako zabezpečiť dieťaťu výživu pri chudnutí. Podľa ChooseMyPlate.gov ženy, ktoré dojčia bez doplnku výživy, majú tendenciu schudnúť po troch mesiacoch v porovnaní so ženami, ktoré ju nemajú. Ak budete pokračovať v dojčení po dobu štyroch až šiestich mesiacov, budete tiež schudnúť.

Správne sa zahrievajte. Keď sa po tehotenstve vrátite do svojho kondičného režimu, musíte si ho vziať ľahko alebo riskovať zranenie. Každé cvičenie začnite zahrievaním, aby ste mohli dôsledne pokračovať vo svojich nových cvičebných plánoch. Podľa asociácie IDEA Health and Fitness Association združte kompletné dynamické úseky sedem až 10 minút so zameraním na každú svalovú skupinu tak, aby sa vaše svaly a kĺby pohybovali rôznymi rozsahmi pohybu. Medzi príklady dynamického rozťahovania patria bedrové kruhy, hojdačky na ramenách, napoly drepy, výpady a hojdačky na nohách. Účinným zahrievaním môže byť tiež nízka kardiovaskulárna práca, napríklad chôdza.

Posilnite svoje jadro. Vaša brada by mohla mať po narodení dieťaťa ďalšiu lásku, takže strávte nejaký čas navyše tónovaním tohto ťažko pracujúceho regiónu a utiahnite si brucho. Združenie IDEA Health and Fitness Association odporúča so svojím dieťaťom bedrové mosty. Na dokončenie si ľahnite na chrbát s ohnutými kolenami a nohami zatlačenými do podlahy. Odložte svoje dieťa na boky a svaly brucha. Aktivujte svoje základné svaly a potom pomaly stláčajte boky smerom k stropu na štyri sekundy, kým sa vrátite na neutrál. Kompletujte dve až tri sady denne, s 10 až 15 opakovaniami v každej sade.

Pridajte aeróbnu aktivitu. Ľahké chôdze môžu začať do jedného týždňa po pôrode, podľa Kalifornského tichomorského lekárskeho centra. Keď sa cítite, môžete pridať ďalšie aeróbne aktivity vrátane joggingu, behu, plávania a jogy, aby ste spálili ďalšie kalórie.