Vhodnosť

Ako stratiť telesný tuk na stroji schodov


Schodiskové stroje môžu mať pedále alebo otočné stupne.

Phododisc / Valueline / Getty Images

Schodiskové stroje ponúkajú intenzívne kardio cvičenie, ktoré využíva veľké svalové skupiny v nohách na zvýšenie srdcovej frekvencie na spaľovanie kalórií. Jedna libra tuku je približne 3 500 kalórií, takže ak chcete každý týždeň stratiť 1 až 2 kilogramy tuku, musíte každý deň spáliť ďalších 500 až 1 000 kalórií. Podľa MayoClinic.com môže 160-libra spáliť asi 657 kalórií za hodinu na stroji na schodisku. Správne trénujte a uvidíte, ako klesá tuk.

1.

Predtým, ako začnete, si prečítajte pokyny na schodisku alebo sa opýtajte certifikovaného fitness odborníka na používanie stroja. Noste atletickú obuv a vhodné oblečenie, aby ste na schodoch nezachytili šaty ani šnúrky.

2.

Vstúpte na stroj. Položte ruky na koľajnice a používajte ich na vyváženie. Vykláňajte sa, pretože to môže spôsobiť zranenie alebo nepohodlie.

3.

Pri nastavovaní zariadenia postupujte podľa pokynov. Začnite s manuálnym programom na reguláciu rýchlosti a kedykoľvek ju upravte. Začnite pomaly a zahrievajte sa päť minút.

4.

Zvýšte svoje tempo na schodovom stroji pre pracovnú časť tréningu. Môžete to zrýchliť o jednu úroveň po druhej, kým nenájdete tempo, ktoré je náročné, ale nenúti vás dýchať. Udržujte toto tempo po dobu 20 až 50 minút.

5.

Po pracovnej časti ochladte najmenej päť minút. Znížte úroveň späť na miesto, kde ste začali, alebo mierne pomalšie. Pred opustením stroja nechajte svoj srdcový rytmus a dýchanie vrátiť sa do normálu.

Potrebné veci

  • Schodišťový lezecký stroj

Tipy

  • Pred začatím cvičebného programu sa poraďte so svojím lekárom.
  • Štart pomaly. Ak môžete začať iba päť minút, je to v poriadku. Zakaždým, keď používate schodový stroj, pridajte jednu minútu, kým si nevybudujete svoju vytrvalosť.
  • Keď sa na schodisku budete cítiť pohodlnejšie, vyskúšajte rôzne programy.
  • Aby ste spálili tuk, udržujte svoju intenzitu vždy miernu až silnú.
  • Trénujte päť až sedem dní každý týždeň počas 30 až 60 minút na chudnutie.

Varovanie

  • Nepoužívajte schodový stroj, ak sa niektoré časti zdajú byť uvoľnené alebo nestabilné.
  • Ak pociťujete bolesť hlavy, nevoľnosť alebo bolesť akéhokoľvek druhu, okamžite zastavte.
  • Nezačínajte s maximálnym počtom odporúčaných cvičení, ak ste na cvičenie nováčik, alebo ste nikdy nepoužívali schodový stroj pravidelne.