Vhodnosť

Ako schudnúť brušný tuk pomocou vychádzkových palíc

Ako schudnúť brušný tuk pomocou vychádzkových palícWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chôdza s palicami spotrebuje viac energie a pomôže vám stratiť brušný tuk.

Jupiterimages / Comstock / Getty Images

Strata brušného tuku zdravou stravou s vysokým obsahom vlákniny a účasť na aeróbnej aktivite najmenej 150 minút týždenne si vyžaduje určitý čas a odhodlanie, ale odmena sa vyplatí. Nielenže budete čeliť možnému ochoreniu srdca, cukrovke 2. typu a niektorým rakovinám, ale budete sa cítiť lepšie aj pri svojom vzhľade. Ak vezmete svižnú chôdzu 20 minút denne, sedem dní v týždni alebo 30 minút denne po dobu piatich dní, splníte odporúčané požiadavky na denné cvičenie. Ale na zvýšenie potenciálu spaľovania tukov používajte turistické palice. Pohybom paží na pohon tyče sa zvýši množstvo energie, ktorú vynaložíte, takmer o 20 percent a pomôže vám rýchlejšie schudnúť na brušnom tuku.

1.

Zmerajte si pás a boky a zaznamenajte merania každý týždeň do poznámkového bloku alebo denníka. Nielenže vás táto rutina zabezpečí, aby ste sa zodpovedali, ale nie je nič viac motivujúceho, ako vidieť výsledky všetkej tvrdej práce. Snažte sa stratiť 2 libry týždenne, ale nezabudnite, že o niekoľko týždňov budete ukazovať väčší pokrok ako ostatní, takže nenechajte sa odradiť, aby ste získali to najlepšie z vás.

2.

Vyberte si správne póly pre svoju výšku. S rukami na držadlách a tyčami stojacimi zvisle pred vami by mali byť vaše ruky v úrovni pasu alebo o niečo nižšie. Pripravte sa na najlepšie vychádzkové topánky, ktoré si môžete dovoliť. Uistite sa, že je medzi palcom a topánkou aspoň pol palca.

3.

Zahrejte sa skôr, ako vyrazíte na miesto, alebo prejdite pomalým tempom pozdĺž trasy, ktorú ste si vybrali pre svoju prechádzku, počas prvých pár minút. Prvé chôdze po chodníku pomocou palíc.

4.

Zrýchlite sa na svižnú prechádzku a udrite sa pätou cez zem, prevracajte sa s loptičkou vašej nohy a pomocou prstov vás posuňte dopredu. Udržujte to, čo odborníci na chôdzu po póloch nazývajú „grip-n-go“, držať na póloch. Vaša ruka uchopí tyč, keď je hrot na zemi na boku tela, a uvoľní sa, keď je tyč za vami. Akonáhle si zvyknete na stĺpy a narazíte na rytmus, ktorý vám vyhovuje, pri prechádzaní tónom svalov v bruchu a bedrách hojdajte svoju bránicu.

5.

Po zvýšení úrovne zdatnosti pridajte náročnejšie trasy, ktoré zahŕňajú kopcovitý, piesočnatý alebo členitý terén. Každá pridaná dimenzia obtiažnosti zvyšuje potenciál spaľovania tukov pri používaní pólov pri chôdzi.

6.

Na konci každej prechádzky sa ochladte spomalením svižnej chôdze na prechádzku až na päť minút.

Potrebné veci

  • Vychádzkové palice

Tip

  • Ak chcete skutočne zvýšiť pravdepodobnosť zníženia tuku v bruchu, pripravte sa na cvičenie s vychádzkovými palicami až 300 minút týždenne - čo je maximálny počet mierne intenzívnych cvičení odporúčaných Centrami pre kontrolu a prevenciu chorôb. To spolu so zdravou a vyváženou stravou vám pomôže schudnúť a posunúť sa okolo stredu.

Výstraha

  • Skôr ako začnete cvičebný program prvýkrát, overte si to u svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, či ste už nejaký čas boli mimo fitnes programov alebo ak máte nejaké chronické zdravotné problémy.