Vhodnosť

Cvičenie s atrofiou vody na obnovenie svalovej hmoty


Fyzioterapeuti môžu pre vás vyvinúť vhodný cvičebný program.

Photos.com/AbleStock.com/Getty Images

Svalová atrofia je najčastejšie spôsobená nedostatočným alebo nedostatočným využívaním svalov. Vyskytuje sa u ľudí so závažnými zdravotnými chorobami, ktoré si vyžadujú odpočinok na lôžku alebo dlhšie obdobie imobilizácie. Môže sa však vyskytnúť aj u sedavých ľudí vrátane tých, ktorí majú pracovné miesta na stole, a u staršej populácie, keď sú menej aktívni. Sledovanie vašej stravy a zvyšujúca sa aktivita môžu zlepšiť kvalitu svalov. Cvičenie vo vode vytvára prirodzenú odolnosť a odstraňuje tlak a stres na kĺby, čo z vody robí optimálne cvičebné prostredie pre atrofiu pri nepoužívaní.

Vypracujte si svoje nohy

Cvičenia dolných častí tela sa dajú ľahko reprodukovať vo vode podľa vašich potrieb. Môžete vykonávať zdvíhanie lýtok, mini-drepy, stojace kučery, bedrové kopy a výpady v páse alebo hrudníku hlbokou vodou, zatiaľ čo sa oprite o stenu bazéna. Chôdza vo vode, dopredu aj dozadu, je efektívnym spôsobom, ako posilniť celé vaše telo. Môžete tiež držať na stene bazéna a vykonávať cyklistické pohyby na posilnenie tela a aeróbne kondicionovanie. Ak vaše telo dokáže tolerovať, beh v bazéne je jedným z najlepších cvičení celého tela, ktoré môžete vykonať. Môžete bežať v páse hlboká voda pozdĺž bazéna alebo hlboká voda pomocou floatačného zariadenia.

Tone Your Arms

Cvičenia hornej časti tela sa môžu tiež prenášať do prostredia bazéna; výhody vody však existujú iba vtedy, ak sú kĺby, ktoré cvičíte, ponorené. V hlbokej vode na hrudi môžete vykonávať kučery bicepsov, lisy na hrudi a ramenné zdvihy spredu a zboku. Môžete tiež vyskúšať zvislé rady a motýle. Pridanie hmotnosti vody pri všetkých cvičeniach na hornej časti tela poskytne väčšie výhody. Môžete si tiež priložiť ruky, keď kráčate alebo pretekáte vodou, aby ste zvýšili výhody pre svoje hornej časti tela.

Jedzte správne

Zvyšujúci sa príjem bielkovín je nevyhnutný pre obnovu svalovej hmoty. Zvýšte svoj príjem chudého mäsa a vyhľadajte vegetariánske zdroje, ako sú strukoviny alebo fazuľa a tofu, aby ste z vašej stravy vyťažili maximum. Ženy musia jesť najmenej 46 g denne a muži musia konzumovať najmenej 56 g denne. Do všetkých troch jedál by ste mali zaradiť bielkoviny a v ideálnom prípade pridať do dvoch zdravých pochutín, ako je celé ovocie a zelenina.

Neurogénna atrofia

Neurogénna atrofia sa vyskytuje pri neurologických poruchách, ktoré inhibujú komunikáciu medzi nervami a svalmi. Toto je bežné pri neurologickom poškodení nervov, miechy alebo mozgu. Neurogénna atrofia sa lieči ťažšie a nie vždy reaguje iba na cvičenie a zlepšenú stravu. Zapojenie vášho lekára a fyzioterapeuta do vašej liečby optimalizuje vaše zotavenie pre neurogénnu atrofiu.

Bezpečnosť predovšetkým

Pred začatím akéhokoľvek cvičebného programu sa porozprávajte so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti. Počas cvičenia sledujte náhlu dýchavičnosť, bolesť na hrudníku alebo točenie hlavy a ak sa u Vás objaví ktorýkoľvek z týchto príznakov, okamžite ho zastavte. Ak máte problémy so vstupom a výstupom z bazéna, nájdite zariadenie, ktoré má sedačkovú lanovku, ktorá umožňuje ľahší prístup. Zvážte použitie floatačnej vesty v akejkoľvek hĺbke vody, aby ste zaistili svoju bezpečnosť, alebo sa v prípade potreby zoberte so sebou na pomoc.

Pozri si video: ZOE, spinální muskulární atrofie, English subtitles (Apríl 2020).