Vhodnosť

Ako schudnúť okolo stredu chôdzou a konaním


Sit-up spáliť kalórie a posilniť svoje abs.

Obrázky Adam Gault / Photodisc / Getty

Pivné brucho, rukoväte lásky, zadok - nadbytočný tuk okolo stredu je taký bežný, že dostali tieto a ďalšie milostivé prezývky. Z hľadiska zdravia je však brušný tuk nič iné ako roztomilé. Nemôžete na mieste redukovať tuk. Ale aeróbne cvičenie, ako je chôdza, môže pomôcť orezať tuk po celom tele. Vykonaním situpov tiež spálite niektoré kalórie a posilní svaly, ktoré odhalíte, keď sa zbavíte nadbytočného tuku.

1.

Zahrejte sa pred vykonaním sedenia alebo chôdze plnou rýchlosťou. Vykonajte päť až 10 minút ľahkého aeróbneho cvičenia - napríklad miernou chôdzou - aby ste svoje telo pripravili na akciu.

2.

Najprv dokončite prechádzku, ak počas toho istého tréningu vykonávate sedenia a chodíte. Pretože vaším hlavným cieľom je chudnúť a chôdza zvyčajne spaľuje viac kalórií ako sedenie, mali by ste kráčať, kým máte veľa energie.

3.

Chodte tak rýchlo, ako je to možné, tak dlho, ako môžete spáliť viac kalórií. Chôdza rýchlosťou 4,5 km / h - 13 míľovým tempom - spálite 186 kalórií za 30 minút, ak vážite 155 libier. Udržujte vzpriamené, ale uvoľnené držanie tela, trochu si utiahnite abs a pri chôdzi si natiahnite ruky.

4.

Vykonajte sedenie ležaním tvárou nahor s ohnutými kolenami, nohami naplocho na podlahe a rukami za hlavou. Vydýchnite pri zdvíhaní trupu, až kým lakte nie sú čo najbližšie k kolenám. Nadýchnite sa, keď sa vrátite pod kontrolu do východiskovej polohy. Do troch sád 10 až 25 opakovaní za sadu. Ak by ste vážili 155 libier, sedenie by hypoteticky spálilo asi 167 kalórií za 30 minút, hoci na rozdiel od nich nebudete tak dlho robiť.

5.

Ak je to možné, chodte každý deň, aby ste rýchlejšie spálili kalórie. Ak počasie neumožňuje chodiť vonku, používajte bežiaci pás. Do sedieť tak často, ako každý druhý deň.

6.

Udržujte nedostatok kalórií na chudnutie. Jedzte zdravú stravu založenú predovšetkým na ovocí, zelenine, chudých zdrojoch bielkovín, nízkotučných alebo netučných mliečnych výrobkoch a celých zrnách.

Potrebné veci

  • Váha

Tip

  • Zvýšte intenzitu svojich vychádzok tým, že budete nosiť ručné závažia s hmotnosťou 1 až 3 libry alebo prechádzkou po kopcoch alebo schodoch. Urobte svoje sedenie náročnejším tým, že pridáte dosku na váhe k hrudníku alebo ľahnete na lavicovú lavicu s hlavou nižšou ako vaše nohy.

Výstraha

  • Skôr ako začnete cvičebný program prvýkrát, alebo ak ste už nejaký čas mimo fitnes programov, alebo ak máte nejaké chronické zdravotné problémy, overte si to u svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.