Výživa

Ako schudnúť s odborníkom na výživu

Ako schudnúť s odborníkom na výživuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Odborník na výživu vám môže pomôcť pri výbere zdravších možností.

Liquidlibrary / liquidlibrary / Getty Images

Môžete účinne spolupracovať s odborníkom na výživu a zlepšovať tak svoje zdravie. Napríklad odborník na výživu vám môže pomôcť pri hľadaní a odstraňovaní diétnych rozhodnutí, ktoré negatívne ovplyvňujú vaše úsilie o zvýšenie telesnej hmotnosti alebo zníženie hmotnosti. Správny odborník na výživu vám poskytne individuálne rady týkajúce sa stravovania.

1.

Nájdite registrovaného dietológa s odbornými znalosťami v oblasti kontroly hmotnosti. Aj keď odborníci na výživu a dietológovia sú zvyčajne zameniteľní, vo väčšine štátov nie je pojem odborníci na výživu profesionálne regulovaný, čo znamená, že každý, kto sa učil samostatne, si môže dať titul. Použite referenčnú databázu Akadémie výživy a dietetiky v sekcii zdrojov a vyhľadajte kvalifikovaného dietológa vo vašom okolí.

2.

Vedenie denníka potravín uchovávajte najmenej týždeň pred svojím vymenovaním. Odborník na výživu použije váš denník potravín na analýzu vašich stravovacích návykov a na identifikáciu toho, ktoré potraviny bránia vašim telesným cieľom. Zapíšte si všetko, čo jete a pijete. Všimnite si, ako ste sa cítili pred a po jedle. Urobte si zoznam svojich obľúbených jedál, ako často jete v reštauráciách a akékoľvek alergie na jedlo, ktoré môžete mať.

3.

Skontrolujte odporúčané výživové zmeny. Odborník na výživu vám navrhne diétu na základe vašich osobných okolností, ako je váš pracovný rozvrh a denník o jedle. Požiadajte o zmeny, ak sa vám nepáčia konkrétne jedlá alebo existujú spôsoby varenia, ktoré nie sú známe.

4.

Mať realistické očakávania. V noci nestratíte ani nezískate veľa váhy. Nedovoľte, aby vás neúspechy demoralizovali. Držte sa odporúčanej stravy a informujte svojho výživu, ak zápasíte s disciplínou. Podporte svoju novú stravu pravidelným cvičením najmenej trikrát týždenne. Vykonajte kardio cvičenia a silové tréningy najmenej 30 minút súčasne.

Tipy

  • Vyhnite sa odborníkom na výživu, ktorí odporúčajú odstrihnúť celé potravinové skupiny z vašej stravy, napríklad diétu bez sacharidov, pokiaľ to neodporučí lekár skôr.
  • Certifikovaný odborník na výživu sa vám nebude snažiť predávať doplnky a ponúka rýchle riešenia.

Zdroje (1)