Výživa

Ako schudnúť s rozinkami


Zmerajte veľkosti porcie, aby ste dali pozor na obsah kalórií.

Obrázky George Doyle / Stockbyte / Getty

Ovocie je dôležitou súčasťou každej stravy. Ministerstvo poľnohospodárstva Spojených štátov odporúča, aby ženy konzumovali 1 1/2 až 2 šálky denne a aby muži konzumovali 2 šálky denne. Pretože sú sušené, 1/4 šálky hrozienok sa v skutočnosti počíta ako 1/2 šálky ovocia. Hrozienka môžu byť súčasťou vašej stravy pri chudnutí, aj keď majú vyššie množstvo kalórií ako mnoho iných druhov ovocia, preto musíte pozorne sledovať veľkosť porcie.

1.

Odvážte alebo odmerajte svoje porcie hrozienok. Štvrtina alebo 41 gramov porcie poskytuje 120 kalórií, čo je omnoho viac ako mnoho iných druhov ovocia. Je to preto, že hrozienka sú sušené hrozno, takže všetka voda bola odstránená, čo znamená, že sú oveľa kalorickejšie.

2.

Faktor hrozienok do vášho denného príjmu kalórií. Vynásobte svoju telesnú hmotnosť v librách o 12 až 13, aby ste zistili, koľko kalórií musíte jesť každý deň, aby ste schudli, radí odborník na výživu Ben Greenfield. Odtiaľ pridajte kalórie, ktoré konzumujete z hrozienok, do kalórií, ktoré konzumujete zo všetkého ostatného, ​​aby ste sa uistili, že neprekročíte svoj cieľ.

3.

Nenechávajte okolo domu rozinky. Udržiavanie ovocia na dosah môže byť lákavé ako spôsob, ako vám pomôcť získať viac živín vo vašej strave, ale je veľmi ľahké podvedome občerstviť na hrozienkach a spotrebovať vysoký počet kalórií bez toho, aby si to uvedomovali.

4.

Skombinujte svoje hrozienka s proteínom alebo zdrojom tuku. Vaša 1/4-šálka porcie hrozienok obsahuje 24 gramov cukru a má vysoký glykemický index. Potraviny s vysokým glykemickým indexom sa rýchlo trávia a môžu zvyšovať hladinu inzulínu, takže sa čoskoro potom budete cítiť hladní. Pridanie bielkovín alebo tukov do sacharidov s vysokým GI môže znížiť GI a rýchlosť trávenia, poznamenáva American Diabetes Association. Vyskúšajte hrozienka s arašidovým maslom, zmiešanými orechmi alebo strúhaným kokosom na pridanie tuku, alebo ich pridajte do gréckeho jogurtu alebo tvarohu pre ďalší proteínový hit.

5.

Nájdite spôsoby, ako pripraviť chutné nízkokalorické jedlá pomocou hrozienok. Používajte ich ako náhradu za cukor na cereáliách, alebo ich hodte na miešaný šalát namiesto použitia vysoko kalorických dresingov s vysokým obsahom tuku.

6.

Udržujte malú, vopred zváženú porciu hrozienok v zásuvke na stole pri práci alebo v aute. To môže pomôcť zabrániť hladu, keď túžite po štrajku nezdravého jedla.

Potrebné veci

  • Odmerka alebo šupiny

Výstraha

  • Pred akýmikoľvek zmenami v stravovaní sa poraďte so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti.