Výživa

Ako schudnúť ráno raňajkovaním


Vyvarujte sa praktickým kokteilom rýchleho občerstvenia, pretože majú tendenciu mať vysoký obsah cukru.

Thinkstock Images / Comstock / Getty Images

Konzumácia kompletných raňajok zvýši vaše šance na štíhlosť, zlepší váš tréning a zníži hlad. Chudnutie raňajky vám môže pomôcť pri chudnutí; Musíte však pridať správne komponenty. Najkrajšie rýchle občerstvenie môže mať vysoký obsah cukru a kalórií a o hodinu neskôr vás bude hladovať. Vyvarujte sa traseniu rýchleho občerstvenia a doma urobte rýchly, kompletný a výživný kokteil.

1.

Nakupujte zeleninu, ktorá sa dobre premieša a má veľké nutričné ​​výhody, ako napríklad špenát, konzervované alebo čerstvé tekvice, mrkva, kel, repa, zeleň a zeler. Dôkladne ich umyte a nasekajte ich tesne pred pretrasením.

2.

Nákup čerstvého ovocia v sezóne pre najlepšiu chuť. Ak chcete získať skvelý zoznam sezónnych plodov, vyhľadajte webovú stránku Nadácie pre lepšie zdravie. Ovocie dobre umyte, ošúpajte a nasekajte. Vložte ingrediencie do mraziaceho vrecka, aby ste ich mali vždy po ruke. Keď ste pripravení na chvenie, vytiahnite z šálky mrazničky 1 šálka ovocia a zvyšok vložte do mrazničky. Mrazené ovocie môže nahradiť trochu ľadu, ale použite 1 šálku ľadu spolu s mrazeným ovocím, aby bol váš kokteil hustý a studený.

3.

Pridajte chudú bielkovinu, aby bol váš kokteil zdravý a vyvážený. Udržujte chudé jedlá vhodné na miešanie, ako sú ľahké hodvábne tofu, orechy, odstredené mlieko a obyčajný nízkotučný grécky jogurt. Používajte odporúčané porcie na skupinu potravín - 3 až 4 unce tofu, ½ šálky orechov alebo 1 šálka mlieka alebo jogurtu na smoothie. Pridajte jednu alebo dve zložky do svojho trasenia.

4.

Ochutnajte svoj kokteil alternatívami s nízkym obsahom cukru, aby ste udržali kalórie pod kontrolou. Pridajte 1 polievkovú lyžicu medu alebo agávového nektáru, aby ste začali proces sladenia. Namiesto ovocných štiav použite vodu, kokosovú vodu, mandľové mlieko alebo citrónovú šťavu. Použite čerstvý zázvor, koriander a mätu a pridajte zemitý kop.

Potrebné veci

  • Mixér alebo kuchynský robot
  • 2 šálky zeleniny
  • 1 šálka ovocia
  • 1 šálka ľadu
  • 1 až 4 unce chudého proteínu
  • 1 šálka kokosovej vody, vody alebo mandľového mlieka
  • 1 lyžica sladidla

Tip

  • Ak zistíte, že váš kokteil nie je dosť sladký, pridajte balenie umelého sladidla. Ak je váš kokteil príliš tenký, pridajte viac ľadu na jeho zahusťovanie. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak použijete kuchynský robot, aby vaša zelenina bola hladšia. Pripravte si ingrediencie noc predtým, ak sa ráno ponáhľate.

Zdroje (1)