Vhodnosť

Ako schudnúť pri tréningu plávania


Plavecké tréningy majú nízky dopad a spaľujú tuk.

Digital Vision./Digital Vision / Getty Images

Plávanie je forma cvičenia s nízkym dopadom, ktoré zvyšuje kardiovaskulárnu kondíciu, spaľuje kalórie a kladie omnoho menej stresu na kĺby ako iné vysoko pôsobivé činnosti, ako je beh. Ak máte nadváhu alebo ste obézni, plávanie ponúka spôsob, ako schudnúť bez toho, aby ste museli vykonávať aktivity zamerané na nosenie, čo môže byť nepríjemné. Koľko kalórií spálite a nakoniec, akú váhu stratíte pri plávaní, bude do veľkej miery závisieť od vašej aktuálnej hmotnosti a intenzity, pri ktorej pracujete.

Kúpte si správne cvičebné zariadenie. To znamená pohodlné jednodielne plavky, plávajúce čiapky a okuliare. Nosové zátky sú voliteľné.

Vyberte si plávanie, ktoré môžete efektívne vykonávať najdlhšie. Podľa článku uverejneného v „The Guardian“ je freestyle najúspornejší z hľadiska výdavkov na energiu. Prsia spotrebujú najviac energie zo všetkých plávajúcich ťahov. Čím dlhšie budete môcť plávať, tým viac kalórií spálite.

Vykonajte 30sekundové intervaly plávania podľa US Masters Swimming. Pred začiatkom ďalšieho intervalu odpočívajte po dobu 30 sekúnd. Pokračujte v tom počas celého tréningu. Cvičte to niekoľkokrát týždenne, až kým nebudete môcť predĺžiť interval plávania na jednu minútu. Pracujte na zvýšení o jednu minútu, kým nebudete môcť plávať 30 minút bez prestávky.

Vykonajte ďalšiu kardiovaskulárnu aktivitu, aby ste spálili viac kalórií a urýchlili chudnutie. Plávanie by malo byť niečo, čo robíte trikrát alebo štyrikrát týždenne, podľa Nadácie Arthritis Foundation. Čím dôraznejšie plávate, tým viac kalórií spálite za hodinu, podľa Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb. Ale aj plávanie pomaly spaľuje viac kalórií ako iné pomaly sa rozvíjajúce aeróbne aktivity, ako je chôdza, podľa MayoClinic.com.

Eliminujte 3 500 kalórií za týždeň diétou a cvičením. Plávaním počas 30 minút, päť dní v týždni splníte požiadavky na cvičenie stanovené CDC a spálite asi 1 250 kalórií týždenne. Zvyšok bude potrebné odpočítať z vašej stravy. Podľa FamilyDoctor.org by ste sa však nikdy nemali snažiť schudnúť znížením diéty na 1200 kalórií denne alebo preskočením jedla.

Výstraha

  • Pred začatím nového tréningu sa poraďte s lekárom.