Športové

Nízke kompresné golfové loptičky verzus Soft Feel


Golfové loptičky s nízkou kompresiou môžu mať jemný pocit.

BananaStock / BananaStock / Getty Images

Golfové loptičky vyzerajú rovnako ako pred desiatkami rokov. Hrá však veľmi odlišne, pretože technologické zmeny v ich konštrukcii a použitých materiáloch. Kompresia pochádzala z ránových jadier, ktoré sú teraz minulosťou, a moderné gule môžu mať jednodielnu, dvoj-, troj-, štvor- alebo päťčlennú konštrukciu. Pri výbere lopty je potrebné zvážiť kompresiu a pocit.

Kompresia ovplyvňuje vzdialenosť

Keď narazíte na golfový loptičku, v momente nárazu sa stlačí alebo zdeformuje. Veľkosť deformácie ovplyvňuje prenos energie z hlavy klubu do lopty. To, ako sa guľa stlačí, závisí od materiálu, z ktorého je vyrobená a od toho, ako je skonštruovaná. Musíte stlačiť vyššiu kompresnú guľu pri vyššej rýchlosti hojdania, aby ste ju komprimovali, rovnako ako môžete stlačiť nízku kompresnú loptu s nižšou rýchlosťou hojdania. Čím viac je lopta stlačená, otec bude cestovať, pretože sa lepšie odrazí od klubu.

Ako golfista pozná kompresný rating

Výrobcovia golfistov zriedka inzerujú hodnotenie kompresie lopty. Napríklad titulista neuvádza hodnotenie kompresie svojich loptičiek. Popisuje Pro V1 ako „technológiu jadra procesu s mäkšou kompresiou ZG“. Táto kompresia je však záhadou. Srixon nespomína komprimáciu v žiadnej zo svojich reklám. Callaway uvádza rýchlosť hojdania v kolónkach svojej rady Speed ​​Regime s loptičkami, radšej radšej zapája golfistov namiesto kompresných hodnotení. Jediným spôsobom, ako sa naučiť hodnotenie kompresie, je požiadať výrobcu alebo použiť nezávislý web na testovanie golfových loptičiek.

Pocit je ovplyvňovaný výstavbou

Niektoré lopty sa cítia mäkké z klubovej tváre, zatiaľ čo iné sa cítia pevné alebo tvrdé. Guľôčky s pevným gumovým jadrom sa často cítia tvrdo a tieto majú tendenciu byť dvoj- alebo trojdielne gule, ktoré majú tendenciu byť trvanlivé a dávajú dobrú vzdialenosť. Gule so štyrmi a piatimi kusmi majú jadro z mäkkej gumy a mäkkého uretánového krytu, ktorý im dáva hebký pocit a dáva hráčovi lepšiu kontrolu, ale lopty netrvajú tak dlho.

Kto by mal používať gule s nízkym tlakom

Všeobecne platí, že nováčikovia, juniori, seniori a ženy by mali všetci používať lopty s nízkou kompresiou, aby získali väčšiu vzdialenosť od svojich striel. Hráči s rýchlymi klubovými výkyvmi často volia lopty so stredným stláčaním, zatiaľ čo výkonní hitteri často preferujú lopty s vysokým stláčaním, pretože majú väčšiu kontrolu nad svojím letom. Ak niekto s vysokou rýchlosťou hojdania používa nízku kompresnú loptu, bude ju stláčať viac, ako bolo určené na stlačenie, a môže lietať nepravidelne.

Sú gule s mäkkým pocitom nízke kompresie?

Gule s nízkou kompresiou majú všeobecne mäkký pocit, ale nie všetky gule s mäkkým povrchom majú nízku kompresiu. Väčšina guličiek s vysokou kompresiou je vyrobená z viacerých vrstiev, a ak je vonkajší obal relatívne mäkký, môže mať guľa stále mäkký pocit. Loptičky s jemným povrchom umožňujú viac roztočenia a môžu hráčom poskytnúť väčšiu kontrolu nad ich krátkymi zábermi na zelenú.

Zdroje (1)

Foto Kredity

  • BananaStock / BananaStock / Getty Images