Výživa

Príznaky nízkej tolerancie gluténu


Ak máte nízku toleranciu na lepok, konzumácia potravín na báze pšenice môže spôsobiť rôzne príznaky.

Jupiterimages / BananaStock / Getty Images

Nízka tolerancia na glutén, formálnejšie známa ako neceliálna citlivosť na glutén, je reakciou imunitného systému vášho tela na bielkoviny v pšenici, jačmeni a raži. Aj keď je to menej závažné ako celiakia, môže spôsobovať rôzne príznaky od bolesti žalúdka po bolesti hlavy. Príznaky sa často objavujú hodiny alebo dni po konzumácii lepku a vymiznú, keď idete na bezlepkovú diétu.

Gastrointestinálne poruchy

Rovnako ako celiakia, nízka tolerancia na glutén často spôsobuje poruchy tráviaceho systému. V jednej štúdii uverejnenej v publikácii „BMC Medicine“ v roku 2012 ľudia, ktorí mali zjavne neznášanlivosť lepku a ktorých príznaky sa zmiernili pri bezlepkovej diéte, hlásili ako najbežnejší príznak nadúvanie a bolesti brucha, po ktorých nasledovala hnačka a zápcha.

Odtok mozgu

Netukolická intolerancia gluténu má tendenciu vyvolávať viac nemastrointestinálnych symptómov ako skutočná celiakia. Napríklad 397 pacientov s neceliakálnymi, ale citlivými na lepok, ktorí boli videní Centrom pre výskum celiakie v Marylandskej univerzite, sa bežne uvádza, že ich trápi myšiak z mysle, pocit, že nemyslíte jasne a nie ste ostražití. Bolesti hlavy boli ďalším častým príznakom. A 22 percent z týchto pacientov uviedlo, že konzumácia lepku spôsobila, že sa cítili depresívne.

Málo energie

Chronická únava a pocit „psychiatrie“ je ďalším príznakom bežne hláseným pacientmi citlivými na glutén, ktoré sa nachádzajú v centre University of Maryland. Anémia, ktorá môže spôsobiť únavu, bola ďalším príznakom.

Bolesť svalov a kĺbov

Niektorí ľudia s nízkou toleranciou na lepok zažívajú necitlivosť a brnenie v nohách, pažiach alebo prstoch. Môžu tiež dostať svalové kŕče alebo mať bolesti kĺbov, ktoré môžu byť zamieňané s reumatoidnou artritídou.

Je lepok skutočne problémom?

Pretože protilátky a črevné poškodenie, ktoré označujú celiakiu, sa pri neceliálnej intolerancii lepku nevyskytujú, neexistuje spôsob, ako na to spoľahlivo testovať. Preto je dôležité vylúčiť ďalšie podmienky. Napríklad intolerancia laktózy, Crohnova choroba a iné choroby môžu spôsobiť podobné gastrointestinálne príznaky. Aj keď je lepok skutočne problémom, odborníci odporúčajú konzultovať s lekárom skôr, ako začnete bezlepkovú diétu. Podľa Centra celiakskych chorôb University of Chicago by ste mohli mať celiakiu, vážnejšie ochorenie a byť na bezlepkovej diéte môže vyhodiť výsledky testov.