Vhodnosť

Spaľovanie tukov v dolnej časti chrbta pri behu


Strata tuku v dolnej časti chrbta kombináciou kardiovaskulárneho a silového tréningu.

Jupiterimages / Polka Dot / Getty Images

Beh je tuková kardiovaskulárna činnosť, ktorú môžete vykonávať každý deň. Ak práve začínate, Americká rada pre cvičenie vás varuje pred tým, aby ste to urobili, a navrhuje, aby ste postupne zvyšovali čas a intenzitu svojho behu. Pracujte na svojej vlastnej úrovni s cieľom mať až päť relácií týždenne po 30 minútach. Týmto spôsobom je možné dosiahnuť zníženie tuku v dolnej časti chrbta, ako aj zníženie tuku z celého tela.

Výhody behu

Podľa kanála Better Health Channel pomáha beh posilňovať svaly, zlepšuje kardiovaskulárnu kondíciu a spaľuje množstvo kalórií, čo vám pomáha udržiavať zdravú váhu. Zmiernenie nežiaduceho tuku je príjemným vedľajším účinkom. Beh tiež pomáha budovať silné kosti, pretože ide o cvičenie na nosenie váhy. 170-libra osoba beží pri 5 míľ / h po dobu 30 minút sa zbaví 326 kalórií. Keby narazil na 8 km / h, spaľovanie kalórií by bolo na 520. To je pôsobivé popálenie, ktoré má za následok chudnutie.

Mýtus na zníženie spotov

Väčšina ľudí má problémové oblasti na svojom tele, ale myšlienka chudnutia na týchto konkrétnych miestach jednoduchým zameraním na ne nie je možná. Beh vám pomôže stratiť tuk okolo dolnej časti chrbta, ale strata pochádza z celého tela, nielen z tejto oblasti. Americká rada pre cvičenie potvrdzuje, že kľúčom k zmene vašej formy je kombinácia nízkotučnej diéty a cvičebného programu pozostávajúceho z aeróbnych aktivít, ako je beh a silový tréning.

Vycvičte si svaly

Okrem behu silový tréning pomôže zbaviť sa zadných tukov a vyrezať vaše telo. Môžete vykonávať pohyby, ktoré využívajú vašu vlastnú telesnú hmotnosť. Pohyby, ako dosky, supermany a činky predných drepov, sa zameriavajú na vaše chrbtové a základné svaly. Fitness tréner Jillian Michaels odporúča kombinované cvičenia, ako sú napríklad výpady, drepy, drepy plie a zdvíhanie nôh. Každý z týchto pohybov sa zameriava na viac svalových skupín naraz, čo maximalizuje vaše popálenie. Urobte štyri sady po 8 až 12 opakovaní každý druhý deň, aby ste umožnili zotavenie medzi cvičeniami. Všetky tieto pohyby posilňujú a tonizujú vaše chrbtové a jadrové svaly, takže vaše kardio cvičenie zbavuje nežiaduce tuky, čo je odhalené pod ním, sú krásne tvarované svaly.

Mechanika za chudnutím

Zdravé a realistické tempo chudnutia je asi 1 libra za týždeň. V jednej libre tuku je 3 500 kalórií. Aby ste si udržali stratu libry za týždeň, musíte vystrihnúť 500 kalórií denne. Je to vyrovnávací akt správneho stravovania a cvičenia, ktorý vám pomôže dosiahnuť tento deficit kalórií.

Zdroje (1)

Pozri si video: Cviky na chudnutie aj na doma #3 - VYSOKÉ KOLENÁ (Jún 2020).