Vhodnosť

Cvičenie na sploštenie dolného a stredného žalúdka


Samotné cielené cviky neuslabujú vaše brucho.

Digital Vision./Digital Vision / Getty Images

Či už považujete váš dolný alebo stredný žalúdok za problémovú oblasť, sval, na ktorý sa odvolávate, je jeden a ten istý - pravý brucho. Ak je tento sval pokrytý nadmerným obsahom tuku, môžete urobiť toľko brušných cvičení, koľko len chcete, ale tuk sa nekryje a bude aj naďalej skrývať svaly pod ním. Cvičenia, ktoré pôsobia na celé vaše telo, môžu znížiť váš celkový telesný tuk a nakoniec viesť k plochejšiemu žalúdku.

Efektívne cvičenia na silový tréning

Namiesto toho, aby ste vykonávali iba cvičenia zamerané na posilnenie brucha, ako je napríklad zavesenie kolena, drtí a ležiace krúžky nôh a nožnice na nohy, zaveďte dva dni v týždni celotelový tréning. Zložené cvičenia sú najlepšie, pretože zaberajú viac svalov a kĺbov pre optimálne spaľovanie kalórií a udržiavanie svalov. Okrem práce s hlavnými svalovými skupinami si cvičenia, ako sú výpady, mŕtve vleky, kliešte, brady a drepy, vyžadujú, aby ste si udržali perfektnú formu aj zapojením abs a iných základných svalov.

Kardiovaskulárne cvičenia na spaľovanie kalórií

Odborníci odporúčajú robiť pol hodiny až jednu hodinu mierneho kardio vo väčšine dní v týždni, ako schudnúť. Začlenením intervalového tréningu s vysokou intenzitou do svojej rutiny dva až tri dni v týždni môžete optimalizovať svoje výsledky. Podľa výsledkov výskumu uverejneného v článku z roku 2008 v medicíne a vede v športe a cvičení, tento typ tréningu efektívne znižuje brušný tuk. Intervalové školenie vyžaduje, aby ste do vašej kardio rutiny zahrnuli krátke a intenzívne aktivity. Napríklad behajte dve minúty a potom šprintujte jednu minútu a pokračujte v striedaní intenzít.

Cielené posilňovacie cvičenia

Len preto, že brušné cvičenia nezaznamenávajú zníženie brušného tuku, neznamená to, že by ste ich nemali robiť. Posilňujú a tonizujú vaše svaly, takže keď vaša kardio rutina začne znižovať ochabnutie, vaša plochšia bruško bude mať väčšiu definíciu svalov. Podľa Americkej rady pre cvičenie sú drviny na gule stability, koleno zdvíhané v kresle kapitána, zvislé drvenie nôh a drvenie bicyklov.

Čo je potrebné zvážiť

Môžete vykonávať všetko, čo chcete, ale ak vaša strava nie je zdravá, môžete sabotovať svoje úsilie. Namiesto toho, aby ste sa uchýlili k diéte, ktorá spomaľuje váš metabolizmus, precvičte si kontrolu nad časťou a vyčistite svoju stravu. Obmedzte cukor a nasýtené a transmastné oleje a zdôraznite ovocie, zeleninu, chudé bielkoviny, celé zrná a mliečne výrobky so zníženým obsahom tuku. Pred začatím novej diéty a cvičenia sa poraďte so svojím lekárom, najmä ak trpíte zdravotným stavom alebo zranením alebo ste neaktívni.