Vhodnosť

Lunges Vs. Drepy na chudnutie

Lunges Vs. Drepy na chudnutieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Drevené podnebie aj výpady sú prospešné a ponúkajú jedinečné výhody

Obrázky JTPhoto / Stockbyte / Getty

Squat vládne podľa štúdie Americkej rady pre cvičenie, ktorá zisťovala 36 000 trénerov ACE o tom, ktoré cvičenie je najlepšie na posilnenie glute. V tom istom prieskume výpad trvá takú sekundu, že na určenie výhry bolo potrebné dokončiť fotografiu. Ak odložíte pevnosť gýlu a bližšie sa pozrieme na cvičenia, verdikt môže byť stále mimo, pre ktorý výkon berie zlato.

Maximálny počet použitých svalov

V drepe aj výpade fungujú hlavné svaly dolnej časti tela, vrátane teliat, hamstringov, štvorhlavých svalov a svalov svalu. Obidve cvičenia navyše aktivujú základné svaly, aby zabezpečili rovnováhu. Jedno z týchto cvičení však funguje najviac. Drepy pracujú sedem svalov, pričom hlavným cieľom je gluteus maximus, najväčší zo štyroch svalov svalu. Klasický výpad funguje 11 svalov, pričom hlavným cieľom sú štvorhlavce. V kategórii väčšiny opracovaných svalov je výpad na prvom mieste.

Maximálna zdvihnutá hmotnosť

Vzpierači a kulturisti sa môžu pýtať, ktoré z týchto dvoch klasických cvičení im umožnia zdvihnúť väčšiu váhu a pomôžu im tak rýchlejšie budovať svalovú hmotu. Aj keď vám drep aj výpad umožňujú pridať ďalšiu váhu z voľných závaží alebo strojov, drep vám umožní vziať na seba čo najväčšiu váhu. Pretože počas drepu sú obe nohy držané rovnomerne na zemi, počas cvičení silového tréningu môžete postupne zvyšovať váhu. Drepy si berú prvé miesto v kategórii „maximálna hmotnosť“.

Najlepšie pre atletický výkon

Dřepy aj výpady sú pre atlétov cenné a zlepšujú ich výkon. Drepy pomáhajú rýchlo posilňovať hlavné svaly nôh, čo športovcovi poskytuje väčšiu silu. Výpad však ponúka niektoré výhody zvyšujúce výkon, ktoré drep nemôže. Pretože výpad posilňuje naraz len jednu nohu, pohyby, ktoré sa spoliehajú na asymetriu - napríklad beh a skok - sa môžu zlepšiť pridaním pľúc do vašej rutiny. V kategórii najlepšie pre atletický výkon sú drepy aj výpady rovnocenné.

Najlepšie pre kolená

Pokiaľ ide o cvičenia, ktoré sú pre kolená najvhodnejšie, drep a výpad sú zviazané. Obidve cvičenia sú výzvou pre tých, ktorí trpia bolestivými kolenami alebo artritídou. Práca s trénerom a zdokonalenie správnej formy pomôže zvýšiť výkon a vyhnúť sa zraneniam. Pamätajte, že pri výpadoch aj pri drepe sa pomaly pohybujte a kolená nasmerujte rovnakým smerom ako prsty na nohách. Pomôže vám to vyhnúť sa zraneniam a zbaviť kolena kolena. K týmto cvičeniam tiež postupne priberajte na váhe a počas rutín silového tréningu zvážte striedanie cvikov - dřepy jeden deň, ďalšie výpady. Ak ste v minulosti mali zranenie kolena alebo iné problémy s kolenom, pred vykonaním týchto cvičení sa poraďte so svojím lekárom.


Pozri si video: Cviky na zadok lepšie ako drepy #3 - VÝPADY VZAD (August 2022).