Vhodnosť

Pomáhajú stroje v telocvični skutočne schudnúť?

Pomáhajú stroje v telocvični skutočne schudnúť?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Veslovacie stroje spaľujú kalórie a budujú svalovú hmotu.

To, či posilňovne skutočne pomáhajú schudnúť, závisí od vás rovnako ako od stroja. Spôsob, akým stroj používate, a ako často určí, koľko kalórií môžete spáliť, ale vaše vonkajšie správanie, vrátane toho, koľko jete a či dostanete inú aktivitu počas dňa, tiež ovplyvňuje. Majte na pamäti, že zatiaľ čo odporové stroje spáliť niektoré kalórie, sú hlavne pre budovanie svalov. Jediné telocvičné stroje, ktoré spaľujú významné kalórie a môžu pomôcť pri chudnutí, sú kardio stroje.

Základy chudnutia

Žiadny magický stroj sám vám pomôže schudnúť, dokonca aj kardio stroj. Vzorec na chudnutie je základný: spaľujte viac kalórií, ako konzumujete, a tým spôsobí, že vaše telo vykope do svojich tukových zásob. Koľko kalórií, ktoré potrebujete denne, aby ste splnili základné požiadavky na výživu, závisí od vášho veku, pohlavia a úrovne fyzickej aktivity. Ak spotrebujete každý deň o 100 kalórií viac, ako potrebujete, a spálite týchto 100 kalórií na kardio stroji, nebudete priberať na váhe, ale stratíte ho. Ale ak spálite 150 kalórií na kardio stroji, môže to viesť k chudnutiu.

Strata 1 Libra

Všeobecne povedané, deficit 3 500 kalórií povedie k úbytku hmotnosti 1 libra. Keďže Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb a ďalšie zdravotnícke organizácie považujú stratu 1 až 2 libier za týždeň ako zdravú mieru, vyžaduje si to vytvorenie deficitu 500 až 1 000 kalórií za deň. Pokiaľ nie je vaše cvičenie veľmi intenzívne, budete pravdepodobne musieť tento deficit vytvoriť kombináciou aktivity a zníženého príjmu. Kardio stroje samozrejme nie sú jediným spôsobom, ako spáliť kalórie. Čokoľvek, čo robíte, dokonca aj sedenie, využíva niektoré kalórie. Používanie kardiogramu v telocvični je však efektívny a ľahko sledovateľný spôsob spaľovania kalórií navyše počas programu na chudnutie.

Kmitočet

Na udržanie telesnej hmotnosti zvyčajne postačuje získať asi 150 minút miernej kardio aktivity každý týždeň, čo je ekvivalent chôdze svižne na bežiacom páse. Jedným zo spôsobov, ako spáliť dostatok kalórií na chudnutie, je zdvojnásobenie frekvencie, čo znamená, že by ste urobili aspoň 300 minút svižnej chôdze alebo šliapania eliptického trenažéra alebo stacionárneho bicykla s miernou intenzitou. Kým 300 minút na kardio stroji môže trvať veľký kus vášho týždňa, môžete tiež schudnúť tým, že každý týždeň získate 300 minút kombinovanej priemernej aktivity. Napríklad by ste mohli urobiť 30 minút na kardio stroji päť dní v týždni spolu s ďalšími 30 minútami, rozdelenými do najmenej 10 minútových intervalov, na chôdzu, domáce práce, horolezecké schody alebo inú miernu aktivitu.

Intenzita

Cvičenie strednej intenzity je, keď dosiahnete 50 až 75 percent svojej maximálnej srdcovej frekvencie. Ak môžete dosiahnuť 75 až 90 percent svojej maximálnej srdcovej frekvencie, môžete spáliť rovnaké kalórie asi za polovicu času. Veľmi široké pravidlo pre výpočet maximálnej srdcovej frekvencie je 220 mínus váš vek. Avšak jednoduchšie ako skutočné meranie tepovej frekvencie je použitie testu talk / sing. Pri miernej intenzite by ste mali byť schopní hovoriť, ale nespievať. Pri vyšších intenzitách je rozprávanie ťažké. Pri intenzite 75 až 85 percent možno budete môcť hovoriť iba „huffs“. Pri vyšších intenzitách môže byť hovorenie vôbec ťažké. Kým vyššie intenzity spália kalórie rýchlejšie, ak ste neboli veľmi aktívni, mali by ste vždy začať s 50 až 75 percentami a pracovať postupne.

Zdroje (1)