Vhodnosť

10 faktov o hmotnosti členkov


Ak je osoba s nadváhou alebo extrémne krehká, odporúča sa, aby pri cvičení nemala používať závažia členkov.

Použitie závaží členka počas cvičenia na zlepšenie tréningu sa v priebehu rokov zvýšilo na popularite. Predtým, ako do cvičebnej rutiny pridáte množinu závaží členkov, je najlepšie si tieto fakty preštudovať. Pridanie závaží členkov poskytuje množstvo výhod, ale môže tiež zaťažovať kĺby a svaly. Preskúmanie faktov vám pomôže rozhodnúť sa, či by závažia členkov fungovali dobre pre vaše konkrétne okolnosti.

Spaľujte viac kalórií

Či už chcete schudnúť alebo jednoducho spálite viac kalórií, aby ste mohli jesť o niečo viac po celý deň, pridaním závaží na členok je dobrá voľba. Keď naložíte závažia na členky, zvyšujete váhu, čo vyžaduje, aby ste počas cvičení vynaložili viac sily. Čím viac sily aplikujete, tým viac kalórií spálite.

Zvýšte svoj srdcový rytmus

Podľa Berkeley Wellness z University of California je potrebné, aby ste mali prospech z aeróbneho cvičenia, musíte si udržať a udržať cieľový srdcový rytmus celkom 20 minút. Pretože pridané váhy spôsobujú zvýšenie intenzity a výdaja energie, čím sa zvyšuje vaša srdcová frekvencia, budete môcť oveľa rýchlejšie dosiahnuť a udržiavať svoju cieľovú srdcovú frekvenciu.

Vezmite ich plávanie

Aj keď je pravda, že pridávanie závaží členkov kladie väčší dôraz na vaše kĺby, cvičenie vo vode to neguje. To znamená, že ak máte problémy so svojimi kĺbmi, môžete pri cvičení stále ťažiť z používania závaží členkov. Stačí ich nasadiť na vodných cvičeniach namiesto toho, aby ste ich používali na súši.

Pridajte trochu odporu

Pri vykonávaní cvičení, ako sú výťahy nôh, získate viac tréningu, keď pridáte odpor. Niektorí nadšenci cvičenia sa rozhodnú pre odporové pásma, ale rovnaký výsledok môžete dosiahnuť aj pridaním závaží členkov. Závažia poskytujú odpor, vďaka čomu musíte vyvinúť viac energie na zdvihnutie nohy.

Vylepšite svoju vytrvalosť

Pri používaní závaží členku budete musieť pri cvičení vynaložiť viac sily ako obvykle. Postupom času sa tým zvyšuje vaša vytrvalosť. Zložte si členkové závažia po uplynutí niekoľkých týždňov a uvidíte, ako dlho ešte môžete behať alebo cvičiť.

Vyzvite seba

Ak by ste chceli sami čeliť výzve, zistíte, že začlenenie závaží členku do tréningu vám dáva šancu to urobiť. Či už praktikujete doskovanie alebo robíte zdvíhanie nôh, závažia vaše nohy sťažia, čo vám predstavuje výzvu, aby ste zistili, či môžete stále dokončiť cvičenia, ktoré bežne robíte.

Zlepšenie sily nôh

Budovanie sily nôh je dobré nielen pre vaše celkové zdravie, ale je užitočné aj na turistické výlety, súťaženie v cyklistických maratónoch a beh na lyžiach. Pridaním závaží členkov sa svaly na nohách ťažšie pracujú, čo spôsobuje ich rast a posilnenie.

Zasiahnite iné svaly

V závislosti od konkrétneho cvičenia, ktoré robíte, vám môžu vaše klzkáky pôsobiť aj na členkové závažia. Ak premiestnite závažia členkov do ramien, budete môcť posilniť aj svaly na hornej časti tela.

Pridajte nejaké odrody

Kotníkové závažia sa dajú použiť pri rôznych cvičeniach, nielen pri zdvíhaní nôh. Môžete ich použiť pri vyťahovaní, ktoré zvyšuje váhu bicepsu alebo pri rýchlej prechádzke po parku. Môžete si dokonca nasadiť aj členkové závažia, keď nevykonávate cvičenie. Zvážte ich nosenie okolo domu, keď robíte domáce práce alebo keď vynášate psa do psieho parku.

Ušetrite nejaké peniaze

Našťastie, členkové závažia nestoja moc, takže peniaze nebudú pre väčšinu bariérou. V skutočnosti si môžete vyzdvihnúť pár týchto závaží v rôznych farbách kdekoľvek medzi 10 a 20 $. Niektoré sú navrhnuté špeciálne pre členky, zatiaľ čo iné je možné použiť pre členky alebo zápästia.

Pozri si video: 4 Fakty - Vesmír (Júl 2020).