Výživa

Ako si vyrobiť Low Carb S'mores


Na výrobu nízkokarbových s'mores použite marshmallows s nízkym obsahom sacharidov.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Ak dodržiavate diétu s nízkym obsahom sacharidov, môže sa chovanie ako s'mores zdať ako zakázané potešenie. Typický výrobok vyrobený z medového grahamu, obyčajnej marshmallow a jednej štvrtiny čokoládovej tyčinky môže obsahovať až 23 gramov uhľohydrátov s 12 grammi cukru. Pri použití prísad s nízkym obsahom sacharidov však môžete získať viac ako 3,5 gramov čistých uhľohydrátov na jednu porciu.

Pripravte sušienky Graham Crackers

Podľa amerického ministerstva poľnohospodárstva má štvorcový keks obyčajných alebo medom ochutených grahamových sušienok s rozmermi 2 1/2 palca približne 5,4 g celkových uhľohydrátov s 2 gramami cukru. Použitím arašidov alebo múky zo semien namiesto múky a umelého sladidla namiesto bieleho cukru alebo medu môžete pripraviť pekné grahamové sušienky s menej ako 2 gramami čistých uhľohydrátov. Skúste kombinovať 1 diel múčky ľanového semena a 3 časti mandľovej múčky spolu s vajcom, výberom umelého sladidla, práškom do pečiva a korením, ako je škorica a vanilkový extrakt pre domáce sušienky grahamu.

Vyberte marshmallows bez cukru

Pravidelný marshmallow má okolo 5,8 gramov uhľohydrátov a viac ako 4 gramy cukru. V prípade karbonu s nízkym obsahom sacharidov nahraďte marshmallow bez cukru. Niektoré komerčné odrody sa pripravujú zo želatíny, vanilkovej arómy a náhradiek cukru, ako je maltitol a laktitol. Tieto marshmallows môžu obsahovať približne 5,7 g celkového množstva uhľohydrátov, ale iba stopové množstvo čistých sacharidov - 0,06 g - a bez tuku. Výrobcovia tvrdia, že tieto nízkokarbové marshmallows sa topia rovnakým spôsobom ako bežné marshmallows.

Vyhľadajte čokoládu bez cukru

Tyčinky z mliečnej čokolády, ktoré sa zvyčajne používajú v s'mores, môžu mať 26 gramov celkových uhľohydrátov a 24 gramov cukru na jednu tyčinku. Čokoláda neobsahujúca cukor, ktorá je sladená zlúčeninami cukrových alkoholov, ako sú manitol a xylitol, obsahuje okolo 24 gramov celkových uhľohydrátov na jednu porciu, ale bez pridania cukru. Tieto čokoládové tyčinky obsahujú menej kalórií ako bežná čokoláda, stále však nie sú nízkokalorické alebo nízkotučné jedlá a mali by sa uprednostňovať s mierou.

Tvorba S'more

Kým opekanie marshmallows cez táborák a potom ich sendvič medzi dvoma sušienkami grahamu spolu s štvorcom čokolády je tradičný spôsob prípravy s'mores, môžete ich pripraviť v kuchyni na rýchle ošetrenie. Špičkové sušienky grahamu s nízkym obsahom sacharidov s marshmallows bez cukru a pečte ich jednu až dve minúty alebo dovtedy, kým sa marshmallows neroztopia. Pridajte kúsok čokolády bez cukru a ďalšie grahamové krekry na vrch jednej nízkej hladiny cukru.