Výživa

Výroba koláčových zmesí s nízkym obsahom tuku


Znížte obsah tuku pridaním ovocia do koláčovej zmesi namiesto masla.

Eising / Fotodisc / Getty Images

Dort je zhovievavé dezertné jedlo, ktoré môže byť mimo hraníc, ak sledujete svoju váhu, môže však byť súčasťou vyváženej stravy, občas, ak používate správne nízkotučné prísady. Pečte koláč s alternatívami s nízkym obsahom tuku ako maslo, tuk a vajcia bez toho, aby ste obetovali chuť a textúru v ústach. Náhradky zdravých prísad vám môžu pomôcť znížiť obsah tuku a znížiť celkový obsah kalórií.

Vajíčka

Vajce sú štandardnou súčasťou tradičných koláčov a mnoho receptov si vyžaduje tri alebo štyri celé vajcia. Harvard Medical School poznamenáva, že jedno veľké celé vajce obsahuje asi 72 kalórií a 4,7 g tuku. Ak pripravujete tortu iba z vaječných bielkov, môžete znížiť obsah tuku iba na 0,06 gramu a 17 kalórií na vajíčko. Prípadne si pripravte torty s náhradkami vajec, ako je jablčný ocot zmiešaný s jedlou sódou, cmar, ovocné pyré, prášky na nahradenie vajec alebo tofu.

Maslo a tuku

Ak chcete pripraviť nízkotučné a nízkokalorické koláčové zmesi, vymeňte kúsok masla alebo tuk v recepte. Nahraďte polovicu masla potrebného v zmesi s obyčajným jogurtom bez tuku. Len pol šálky masla obsahuje 92 gramov tuku a 814 kalórií. Prípravok rastlinného oleja, ako je olivový alebo repkový olej, môžete tiež nahradiť rovnakým množstvom kyslej smotany bez tuku alebo bez jogurtu bez tuku.

Ovocné pyré

Ovocné pyré, ako je jablková omáčka alebo zmesi sliviek alebo bobúľ, sa môžu použiť na nahradenie väčšiny masla a na skrátenie koláča. Vytvorte si vlastnú nesladenú jablčnú šťavu varením nakrájaných jabĺk v malom množstve vody, kým nevytvoria šťavu z kaše. Prípadne primiešajte surové slivky alebo bobule do kuchynského robota do ovocného pyré. Použitie ovocných pyré z koláča tiež dodáva chuť a sladkosť, takže budete musieť pridať menej cukru. Môže sa tiež stať, že budete potrebovať menej vody, pretože ovocie dodáva vášmu koláču vlhkosť.

Cukor

Bežná miešaná koláčová zmes obvykle obsahuje vysoké množstvá cukru a tuku. Podľa USDA Nutrient Data Laboratory iba 1 šálka cukru obsahuje neuveriteľných 774 kalórií. Kalórie môžete znížiť tak, že čiastočne alebo úplne pridáte cukor nahradením nesladených ovocných pyré, šťouchaných banánov, muškátového orecha, škorice, vanilky alebo prírodných sladidiel, ako napríklad bylinkovej stévie. Americká asociácia pre cukrovku odporúča používať steviu ako prírodné sladidlo, pretože je schválené FDA a neobsahuje žiadne kalórie. Je bezpečné ho používať ako náhradu cukru, niektoré odrody však nemusia byť ideálne na pečenie. Na stránkach výrobcu nájdite najlepší typ zmesi na tortu.