Výživa

Koľko kalórií denne pri 200 libier na chudnutie?


Chudnutie môže zvýšiť vašu sebavedomie.

Creatas / Creatas / Getty Images

Jesť menej kalórií vám pomôže vytvoriť deficit kalórií, takže môžete schudnúť. Ak vážite 200 libier, môžete sa pýtať, koľko kalórií by ste mali skrátiť - a koľko môžete konzumovať - ​​aby ste účinne znížili svoju veľkosť.

Vaše kalorické množstvo závisí od vašich cieľov chudnutia, úrovne aktivity a pohlavia. Nemali by ste jesť menej ako 1200 kalórií denne, ak ste žena, alebo 1 800 kalórií, ak ste muž, pretože nedostatočné stravovanie môže ohroziť príjem živín. Príliš málo kalórií vás necháva hladovať, takže je ťažké sa sústrediť a fungovať. Jesť menej ako tieto minimálne čísla môžu tiež znížiť váš metabolizmus, takže sa dostanete na plató skôr - čo znamená pomalý až neexistujúci úbytok na hmotnosti - čo sťažuje dosiahnutie vášho cieľa.

Určte počet kalórií, ktoré denne spaľujete, aby ste si udržali svoj 200-kilogramový rámec, a od tohto počtu odpočítajte 500 až 1 000 kalórií, aby ste mohli určiť dobrý príjem kalórií so stratou hmotnosti.

Základy chudnutia

Ak chcete schudnúť, musíte jesť o 3 500 kalórií menej, ako spálite. Spaľujete kalórie jednoduchým životom - premýšľaním a dýchaním - ako aj činnosťou každodenného života, ako sú práca, práca a cvičenie. Žiadna 200 kilogramová osoba nespáli denne stanovený počet kalórií; líši sa podľa úrovne aktivity a osobného metabolizmu.

Nie je to tak jednoduché, ako len vyberať kalórie na spotrebu a chudnutie - záleží to veľmi na vašom životnom štýle. Aktívnejší ľudia s hmotnosťou 200 libier spaľujú viac kalórií a môžu jesť viac kalórií a stále schudnúť ako sedaví ľudia.

Všeobecné odporúčania

Aj keď spálenie kalórií u každého je trochu odlišné, môžete si odhadnúť pomocou online kalkulačky, ako je kalkulačka, ktorú ponúka Americká rada pre cvičenie. Ak chcete stratiť libru týždenne, zjedzte každý deň o 500 kalórií menej, ako je priemerný počet spálených kalórií. Ak chcete stratiť 2 libier týždenne, musíte každý deň jesť približne o 1 000 kalórií menej, ako je počet, ktorý ste odvodili z kalkulačky.

Napríklad, ak ste žena s hmotnosťou 200 libier, ktorá cvičí len niekoľkokrát týždenne, budete musieť jesť asi 1700 kalórií denne, aby ste stratili libru týždenne. Muž s rovnakou váhou a úrovňou aktivity by mohol prísť o libru týždenne konzumáciou 1 900 kalórií denne.

Ak znižovanie kalórií, ako je navrhnuté, vás posunie pod hranicu 1 200 kalórií pre ženy alebo 1 800 pre mužov, upravte svoj cieľ tak, aby stratil pomalšie. Je lepšie stratiť pomaly a postupne ako rýchlo klesať libier, aby ste to všetko získali späť a potom nejaké.

Vylepšite svoje chudnutie

Úbytok hmotnosti môžete skutočne urýchliť zvýšením úrovne aktivity. Vytvorte si deficit 3 500 až 7 000 kalórií týždenne, aby ste stratili 1 až 2 kilogramy spálením ďalších 1 750 až 3 500 kalórií za týždeň cvičením. Vystrihnite ďalších 250 až 500 kalórií z toho, čo jete každý deň, aby ste stratili bezpečnou rýchlosťou 1 až 2 libry za týždeň.

Vydanie časopisu Journal of Diabetes and Metabolic Disorders 2015 zverejnilo metaanalýzu, ktorá ukazuje, že cvičenie, najmä cvičenie na odpor s hmotnosťou a kardiovaskulárna aktivita s vysokou intenzitou, zlepšuje vaše výsledky pri chudnutí aj po samotnej diéte.

Spotrebujte kvalitné kalórie

To, čo jete, je rovnako dôležité ako koľko. Jesť menej kalórií vám môže pomôcť schudnúť, ale ak veľa z týchto kalórií pochádza z nezdravých potravín, cukru a rafinovaných zŕn, môžete skončiť s pocitmi letargie a hladu. Vaša strava môže byť neudržateľná a vaše telo je podvyživené.

Namiesto toho urobte kalórie, ktoré konzumujete, väčšinou zložené z vysoko kvalitných potravín, ako sú celé zrná, čerstvá zelenina a ovocie, chudé bielkoviny - najmä hydina z bieleho mäsa, ryby a fazuľa - a zdravé tuky. Vynechajte sladkosti, sódy a vyprážané jedlá.