Vhodnosť

Ako maximalizovať spaľovanie tukov počas plávania


Plavanie v lone spaľuje kalórie na podporu nižších hladín telesného tuku.

Digital Vision./Digital Vision / Getty Images

Ak sa chystáte na kúpanie, môže byť uprednostňovanou metódou aeróbna aktivita, najmä ak máte spoločné problémy alebo nevoľnosť. Plávanie je aktivita s nulovým nárazom, ktorá tónuje svaly a zároveň spaľuje kalórie na odbúravanie tukov. Ak zistíte, že pri plávaní nedosahujete požadované výsledky na chudnutí, alebo ak chcete maximalizovať svoje cvičenie, zamerajte sa na zasiahnutie zóny spaľovania tukov a optimalizáciu času v bazéne.

1.

Plávať s účelom. Existuje veľký rozdiel v počte spálených kalórií, keď plávate v bazéne pre zábavu so svojimi priateľmi a keď plávate na kolenách na cvičenie. Podľa ShapeFit, 155-libra osoba spaľuje asi 211 kalórií, keď pláva pokojne po dobu jednej hodiny v porovnaní so spaľovaním 493 kalórií, ktoré plávajú energicky po dobu jednej hodiny.

2.

Pred plávaním vykonajte cvičenia na silovú silu alebo sa choďte na prechádzku. Vaše telo spaľuje uhľohydráty na palivo počas prvých 20 až 30 minút cvičenia predtým, ako začne spaľovať prebytočný telesný tuk na palivo. Predtým, ako skočíte do bazéna, nemusíte vyvíjať všetku svoju energiu; jednoducho si vyberte činnosť, ktorá zvyšuje váš srdcový rytmus a zapája vaše veľké svalové skupiny.

3.

Plávať na lačný žalúdok. Počkajte aspoň dve hodiny po jedle, aby ste plávali alebo plávali prvú vec ráno pred jedlom. Jesť zvyšuje hladiny inzulínu, čo znižuje metabolizmus tukov ako energie počas aktivity.

4.

Plávať v správnej intenzite, aby ste boli vo vašej spaľovacej zóne. Čo je zóna spaľovania tukov, môžete zistiť tak, že najprv zistíte svoju maximálnu srdcovú frekvenciu, ktorá je 220 mínus váš vek. Vaša zóna spaľovania tukov predstavuje 65 až 70 percent z tohto počtu. Napríklad 25-ročný človek by zistil svoju maximálnu srdcovú frekvenciu odpočítaním 25 z 200 na 175. Šesťdesiatpäť až 70 percent ich maximálnej srdcovej frekvencie je 113 až 122.

5.

Choďte na diaľku. Podľa aktívneho, vaše telo spaľuje viac tuku po hodine cvičenia a znova po troch hodinách cvičenia. Ak ste začiatočník, postupne si vybudujte dlhšie cvičenia. Každý týždeň pridajte k plaveckým dobám päť až desať minút. Vyhnite sa nadmernému zaťažovaniu, aby ste predišli riziku svojej bezpečnosti vo vode.

6.

Zvýšte intenzitu pomocou intervalového tréningu, aby ste spálili veľké množstvo kalórií a zvýšili váš metabolizmus. Striedajte rýchle intervaly a omnoho pomalšie intervaly plávania pre celkové cvičenie, ktoré trvá 15 až 25 minút. Každý interval by mal trvať medzi 30 a 90 sekundami, pričom pomalé intervaly by mali trvať rovnako dlhé ako tie rýchle. Počas rýchlych intervalov by ste mali používať asi 85 percent svojho maximálneho úsilia, zatiaľ čo pomalé intervaly by sa mali robiť s asi 25 percentami úsilia.