Vhodnosť

Záleží na tom, aký typ obuvi nosíte na cvičenie na eliptickom trenažéri?


Na eliptickej trati sú užitočné topánky s primeraným - nie extra - odpružením.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Ak je eliptický trenažér vašim kardio prístrojom pre aeróbne cvičenie, potrebujete pohodlnú obuv, ktorá poskytuje podporu. V sekcii topánok v miestnom obchodnom dome nenájdete „eliptickú topánku“, ale nájdete trenažérov. Keď viete, aké funkcie sú užitočné v tréningovej obuvi na cvičenie na eliptickom trenažéri, zistíte, že trenažéry sú ideálnou obuvou pre túto prácu.

Najlepšia voľba

Keď kráčate po eliptickom trenažéri, vaše nohy neopúšťajú pedále, ale vaša váha sa posunie, keď sa vaše nohy striedajú a podopierajú vaše telo o dolné ťahy. Preto je dôležité nosiť topánky s dostatočnou bočnou oporou, aby bola noha pri každom kroku stabilná. Bežecké topánky sú najlepšou voľbou pre obuv, keď pracujete na eliptickom trenažéri, pretože kombinujú vlastnosti niekoľkých rôznych športovo špecifických tréningových topánok vrátane bočnej podpory tenisových topánok. Ďalším dôvodom, prečo sú crossoví tréneri efektívnou voľbou, je to, že majú tiež priestranné boxy na nohavice, ktoré majú funkciu bežeckých topánok, vďaka čomu sa vaše prsty na nohách ohýbajú, keď stlačíte pedále.

Vychádzková alebo bežecká obuv

Ak už máte pár vychádzkovej alebo bežeckej obuvi, nemusíte si kupovať inú dvojicu obuvi, len aby ste si našli eliptické triky. Eliptický trenažér má malý dopad, takže obidva štýly týchto tréningových topánok vám poskytnú dostatok tlmenia a oporu pre vaše chodidlá.

Pravidelne investujte do nových topánok

Keď sa vaše atletické topánky začnú rozpadať, neposkytujú výplň alebo podporu, ktorú potrebujete pri práci na eliptickom trenažéri, aby sa zabránilo vyvíjaniu holenných dlaní, bolesti päty alebo iných chorôb z opakovaného pohybu alebo nadmerného používania. Ak nosíte tréningovú obuv iba pri tréningu, mohli by vyzerať zvonku nové, takže je ťažké určiť, kedy je čas na nový pár. Keď sa polstrovanie v stielkach pokazí, vaši tréneri budú mať plochý a tvrdý pocit. Môžete si tiež všimnúť, že vaše kolená bolia po cvičení. To sú náznaky, že je čas na nové tréningové topánky. Niektorí výrobcovia odporúčajú, ako často by ste si mali cvičebné topánky vymieňať, ale záleží to na tom, ako často ich používate. Americká akadémia podiatrického športu odporúča výmenu tréningovej obuvi po 300 až 500 kilometroch, ak sledujete eliptické tréningy týmto spôsobom, alebo po 45 až 60 hodinách, ak sledujete svoje cvičenie podľa času namiesto vzdialenosti.

Vyhnite sa rockerom

Vychádzková obuv s kolískovými spodkami môže pomôcť pri prevrátení od päty až k päte pri chôdzi, no pri tréningu na eliptickom trakte nie je účinná ani bezpečná. Zaoblený dizajn podošvy spôsobuje nestabilitu, pri práci na eliptickom trakte však potrebujete stabilnú topánku s plochým dnom. Podporné topánky na úrovni nosenia vám môžu pomôcť vyhnúť sa zraneniam členkov a kolien a udržiavať rovnováhu, aby ste pri páde zo stroja upadli.