Vhodnosť

Maximálne hmotnostné limity ležiacich kolies


Ležiace bicykle sú často pohodlnejšie ako vzpriamené verzie.

Barry Austin / Digital Vision / Getty Images

Ak si nie ste istí, či je vybavenie dostatočne pevné na to, aby ste mohli bezpečne jazdiť, skákanie na cvičebné vybavenie sa zdá byť zastrašujúce. Všetky cvičebné stroje majú limity hmotnosti používateľa, ktoré zahŕňajú vašu bežnú váhu plus akékoľvek ďalšie vybavenie, ako napríklad obuv, oblečenie a činky, ak do cvičenia na ležiacich bicykloch pridávate cvičenie na ruke. Poznanie váhových limitov vám pomôže rozhodnúť sa, či ležiace koleso je pre vás to pravé.

Ležiaci neznamenajú relaxáciu

To, že sa môžete oprieť o operadlo na ležiacom bicykli, neznamená, že nemáte cvičenie. Mnoho ľudí verí, že sedadlo na ležiacom bicykli je pohodlnejšie ako na stojatom bicykli, ale výhody cvičenia, ktoré získate pri šliapaní na pedále, sú u oboch štýlov podobné. Ležiace verzie často fungujú lepšie pre ľudí s problémami so zadami, pre ľudí, ktorí nejaký čas nepracovali, alebo pre tých, ktorí spadajú do veľkej a vysokej kategórie; väčšie a niektoré ležiace bicykle umožňujú nastaviť sedadlo ďalej od pedálov tak, aby vyhovovalo dlhým nohám.

Limitné hmotnostné limity

Pri kúpe ležiaceho bicykla pre svoj domov venujte zvýšenú pozornosť hmotnostným limitom. Zvyčajne nie sú také vysoké ako drahšie bicykle, ktoré nájdete v telocvični, a zvyčajne majú hmotnostné limity od 250 do 300 libier vrátane vás a vášho výstroja. Mnohé ponúkajú podobné funkcie ako sofistikovanejšie bicykle, vrátane sledovania srdcovej frekvencie a programovateľných plánov tréningu. Kľúčom je poznať limity hmotnosti bicykla, ktorý plánujete kúpiť; Ak prekročíte hmotnostný limit a poškodíte bicykel, nie je pravdepodobné, že by sa naň vzťahovala záruka.

Limitné hmotnostné limity

Drahšie ležiace bicykle, ako napríklad tie, ktoré sa bežne vyskytujú v telocvični, majú tendenciu mať pevnejšie rámy a vyššie limity hmotnosti používateľa. Tieto limity sa často pohybujú medzi 350 a 400 libier. Pred lezením na ležiaci bicykel sa opýtajte trénera, ktorý bicykel má správny hmotnostný limit pre vaše potreby; limity sa môžu líšiť medzi ležiacimi bicyklami v rovnakom zariadení a tréner vám môže ukázať, ktoré z nich sú pre vás bezpečné.

Znova na ceste

Posilňovňa nie je jediným miestom na nájdenie ležiaceho bicykla - mnoho výrobcov ponúka modely určené na jazdu vonku na otvorenej ceste. Ak uprednostňujete ležiaci štýl pred postavením vzpriamene, ale radi jazdíte na cestách alebo mimo domu alebo telocvične, tieto bicykle vám poskytujú flexibilitu na získanie preferovanej formy cvičenia bez toho, aby ste obetovali pohodlie. Rovnako ako stacionárne ležiace bicykle, aj vonkajšie ležiace bicykle majú rozsah váhových limitov - najviac od 230 do 400 libier, aj keď niekoľko stúpa na 425 libier - preto požiadajte predajcu o špecifikáciu, aby ste sa uistili, že bicykel spĺňa vaše požiadavky na hmotnosť. pred zakúpením.

Foto Kredity

  • Barry Austin / Digital Vision / Getty Images