Vhodnosť

Priemerný počet krokov za deň pomocou krokomeru


Nosenie krokomeru vás vedie k zodpovednosti za vaše fitness ciele.

Mario Villafuerte / Getty Images Novinky / Getty Images

Krokomer nie je potrebné cvičenie, ale pomáha sledovať počet krokov, ktoré denne podnikáte. Vedieť, koľko krokov každý deň môže povzbudiť, aby ste chodili viac. Výsledkom bude zvýšenie priemerných krokov za deň, keď sa pokúsite vyhnúť sedavému životnému štýlu.

Každý krok, ktorý urobíte

V priemere muži robia približne 6 000 krokov denne, zatiaľ čo ženy prijímajú približne 5 300 krokov denne. Aj keď akákoľvek zvýšená fyzická aktivita môže zlepšiť vaše zdravie, Americká asociácia srdca AHA odporúča každý deň v priemere 10 000 krokov. Niektoré z týchto krokov je potrebné nazhromaždiť počas krátkych 10-minútových relácií nepretržitého pohybu, aby sa zvýšila vaša srdcová frekvencia a posilnil váš kardiovaskulárny systém.

Aká je tvoja úroveň?

Priemerný počet krokov, ktoré podniknete každý deň, udáva vašu fyzickú zdatnosť. Ak podniknete menej ako 5 000 krokov denne, môžete viesť sedavý spôsob života a môže vám chýbať vytrvalosť. Ak podniknete 5 000 až 7 499 krokov za deň, váš životný štýl je na nižšej aktívnej strane. Každodenný krok medzi 7 500 a 9 999 krokmi naznačuje trochu aktívny životný štýl. Ak podniknete denne 10 000 až 12 499 krokov, máte aktívny životný štýl. Počet krokov vyšší ako 12 500 denne znamená aktívny životný štýl.

Malé zmeny

Ak zistíte, že sa snažíte dosiahnuť denný cieľ 10 000 krokov, vykonajte malé zmeny, aby ste zvýšili svoje denné kroky. Napríklad choďte so psom namiesto toho, aby ste ho nechali bežať na záhrade, pri prechádzke pri obchodoch, priekopou pri telefóne a namiesto toho choďte a porozprávajte sa s priateľom, posekajte trávu, zaparkujte ďalej od vchodov do obchodu, chodte na prestávky na kávu alebo chodiť do kancelárie spolupracovníka namiesto odoslania e-mailu. AHA navrhuje, aby ste každý týždeň robili ďalších 1 000 krokov, až kým nedosiahnete 10 000.

Kontrola presnosti

Váš krokomer je iba taký dobrý ako jeho presnosť. Niektoré z bezplatných alebo lacnejších krokomerov počítajú iba priemerný počet krokov. Otestujte presnosť svojho krokomeru jeho pripojením k pásu a opätovným nastavením počítadla na nulu. Chôdza a počítať, kým nedosiahnete 50 krokov. Prezrite si číslo na krokomere. Podľa Wernera W.K. Hoeger a Sharon A. HoegerIf, autori „Celoživotná telesná zdatnosť a wellness: Prispôsobený program“, môžete mať dôveru vo svoj gadget, ak je čítanie do 10 percent z 50 krokov, čo je medzi 45 a 55 krokmi.