Vhodnosť

Tréning obvodu medicínskeho okruhu


Lekárske loptičky sa ľahko pridávajú do tréningu na okruhu.

Jupiterimages / Comstock / Getty Images

Circuit training je tréningový štýl, ktorý využíva aeróbne aj anaeróbne cvičenia. Aeróbne cvičenia zvyšujú srdcový rytmus, zlepšujú kardiovaskulárny systém a zahŕňajú cvičenia ako chôdza, pochodovanie a jazda na bicykli. Anaeróbne cvičenia sú pohyby silového tréningu. Lekársky guľový obvod používa medicínsku guľu ako nástroj odporu pre silové tréningové stanice.

Medicinbal

Predtým, ako začnete cvičiť s okruhom, musíte si vybrať správne množstvo hmotnosti pre svoj liekový guličku. Lekárske gule prichádzajú v rôznych hmotnostiach, veľkostiach a materiáloch. Mnohé sú vyrobené z kože alebo vinylu. Niektoré sú vyrobené z gumy, takže ak máte alergiu na latex, vyberte iný materiál. Hmotnosť guličiek je zvyčajne medzi 1 a 50 libier. Vyberte si lekársky loptu, ktorý vám umožní dokončiť cvičenie s dobrou formou a pomalými pohybmi. Príliš ľahké gule a budete cvičiť. Lopta, ktorá je príliš ťažká, povedie k zlej forme.

Obvod

Cvičenie s okruhovým tréningom využíva stanovené množstvo času pre každý pohyb. Cvičenie nastavíte tak, aby sa striedalo s aeróbnym cvičením a cvičením s loptou na liek. Napríklad pochodujte 60 sekúnd na mieste a potom na 60 sekúnd vykonajte lekárske lopty. Okruh vždy začnite zahrievaním približne päť minút. Na prípravu tela na okruh medicinálnej lopty použite pohyby celého tela, napríklad tanec alebo chôdza.

Aerobická

Vaše aeróbne cvičenia môžu byť športovo špecifické pohyby, ako je napríklad driblovanie futbalu alebo basketbalu, šprinting alebo skákanie cez švihadlo. Môžete si tiež vybrať cvičenia na zlepšenie vašej celkovej kondície, ako sú skoky na lyžiach, pochodovanie na mieste alebo stúpanie po schodoch. Vyberte si približne osem až 10 rôznych aeróbnych pohybov pre svoje obvodové cvičenie.

Medicinbal

Svoje aeróbne cvičenia budete striedať s lekárskymi loptičkovými cvičeniami. Každým cvičením venujte rovnaké množstvo času. Vyberte si približne osem až 10 rôznych pohybov lekárskych gúľ. Zahrňte také pohyby, ako sú kliešte na medicinálne guličky, rotácie kmeňa, drevené kotlety, výpady, horné lisy, nadzemné nadstavce a guľôčky.

Výhody

Tréningový tréning na okruhu šetrí váš čas. Namiesto vykonávania kardiovaskulárnych cvičení a potom silového tréningu môžete cvičenie ukončiť naraz. Zlepšíte si zdravie srdca, silu, vytrvalosť, flexibilitu, rovnováhu, koordináciu a reakčný čas. Ďalšou výhodou je medicínske cvičenie s guľovým okruhom, ktoré sa neobmedzuje iba na interiéry. Okruh môžete vykonať vonku. Ako čas na regeneráciu svalov budete potrebovať deň odpočinku medzi tréningom v okruhu.